שרפה בעוטף כתוצאה מבלון. ארכיון (צילום: יענקלה גרוספלד, חדשות)
טרור הבלונים: 10 שרפות מהבוקר, ארכיון | צילום: יענקלה גרוספלד, חדשות

טרור הבלונים בעוטף עזה ממשיך להקשות על חיי התושבים באזור, עם 10 שרפות שפרצו היום (שלישי) בכמה מוקדים, בעקבות שיגור בלוני התבערה מרצועת עזה. למעלה מ-25 שרפות כבר פרצו מתחילת השבוע ובעקבות כך ישראל הודיעה הבוקר על עצירת הכנסת הסולר לתחנת הכוח ברצועה. בנוסף, לפי דיווחים בתקשורת הפלסטינית, 3 פלסטינים נפצעו בצפון רצועת עזה סמוך לבית חנון. לפי הדיווחים כוח צה"ל ירה לעבר עשרות נערים שהבעירו צמיגים סמוך לגבול במחאה על הסדנה בבחריין.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שיגורי בלוני התבערה הרבים גרמו ללפחות 4 שרפות במועצה האזורית אשכול ויער כיסופים ובנוסף במוקדים נוספים במועצה האזורית שער הנגב. שרפה נוספת התפתחה גם ליד קיבוץ ניר עם. בשעה זו החלו עבודות השיקום של האנדרטה לזכר אסף סיבוני, שנספה באסון המסוקים, לאחר ששרפה פקדה את האזור אתמול. בינתיים התושבים מתוסכלים מההתמודדות עם השרפות, העשן והריחות ובעיקר עם התחושה הקשה שאת אף אחד זה לא מעניין.

דוברות כבאות והצלה דיווחה כי צוותי כיבוי של קק"ל, רט"ג וצה"ל פעלו היום בגזרת המועצה האזורית אשכול ב-7 שרפות. בנוסף הכוחות פעלו גם בגזרת המועצה האזורית שער הנגב ב-2 שרפות נוספות ובמועצה האזורית שדות נגב בשרפה נוספת. על כל השרפות הושגה שליטה תוך דקות ספורות ולאחר חקירה שבוצעה על ידי חוקר שריפות מכבאות והצלה נתיבות ואשקלון, נקבע כי השרפות נגרמו מבלוני תבערה.

בלון תבערה בעוטף (צילום: ביטחון שער הנגב, חדשות)
בלון תבערה בעוטף | צילום: ביטחון שער הנגב, חדשות

בעקבות זאת, מוקדם יותר הבוקר מתאם פעולות הממשלה בשטחים הודיע כי הוחלט על הפסקת העברת הדלקים לתחנת הכוח שברצועת עזה דרך מעבר כרם שלום - עד להודעה חדשה. ההחלטה לאחר שאתמול פרצו שרפות ב-13 מוקדים ביישובי עוטף עזה כתוצאה משיגור בלוני תבערה.

השרפה ביער כיסופים (צילום: משה ברוכי יערן, קק״ל, חדשות)
השרפה ביער כיסופים | צילום: משה ברוכי יערן, קק״ל, חדשות

אחד מבלוני התבערה ששוגר אתמול נחת בגן ילדים, שלמרבה המזל היה ריק - איש לא נפגע ולא נגרם נזק. עם זאת, נגרם נזק לשתי אנדרטאות בדרום וצוותי כיבוי הוזעקו לטיפול במוקדי השרפות.

רק ביום שלישי שעבר, שבוע לאחר שנסגר לחלוטין - החליטו בישראל על הגדלת מרחב הדיג ברצועת עזה לטווח של עד 10 מיילים ימיים. על פי הדיווח, הצעד התקבל כחלק מהמדיניות האזרחית שנועדה מניעת הדרדרות הומניטרית ברצועת עזה ועל מנת להבדיל בין גורמי טרור לבין אוכלוסייה בלתי מעורבת.