אלשיך הכחיש ממצאי המבקר: "להד"ם" (צילום: החדשות‎)
אלשיך הכחיש ממצאי המבקר: "להד"ם" | צילום: החדשות

מפכ"ל המשטרה לשעבר, רוני אלשיך, הכחיש היום (רביעי) בתוקף את ממצאי דוח מבקר המדינה, שמצא כי התקשרות המשטרה עם חברת "הממד החמישי" הייתה פסולה, ובמסגרתה נעשה ניסיון לסגור עסקה של 50 מיליון שקלים ללא מכרז. אלשיך הגדיר את ממצאי המבקר כ"להד"ם ענק", אך סרב להתייחס מעבר לכך.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

אלשיך השתתף באירוע "המוסדיים" של TheMarker וקסם מבית אקסלנס בתל אביב, והגיב לסערה הציבורית בעקבות דוח המבקר שביקר את ההתקשרות בין חברת "הממד החמישי" ובני גנץ למשטרה. "בעוד שבוע אהיה מוכן להתייחס, אני לא רוצה להיות בתוך מערכת הבחירות", אמר.

אלשיך הוסיף ותקף את הממצאים והביקורת: "לא היו דברים מעולם".

באשר למלחמת בשחיתות, המפכ"ל לשעבר אמר כי יש צורך לעסוק במניעתה ולא רק באכיפה. "המבחן של המשטרה הוא הורדת כמות העבירות, לכן המשטרה לא יכולה להשתבח בכתבי אישום", אמר. "המענה הוא מניעתי. נכון שעושים אכיפה, כי אם אין אכיפה אין הרתעה והרתעה מייצרת מניעה, אבל קודם כל מניעה".

"אנחנו צריכים בכל פרשה של שחיתות למצות את התובנות כדי לסכור את הפרצות ואני אשמח שיהיו מפלגות שזו תהיה האג'נדה שלהן, לשמוע באופן פוזיטיבי מה יכול היה למנוע", הוסיף המפכ"ל לשעבר. "אני לא מכיר חקירה אחת של המשטרה שאין בה תובנות מה אפשר לעשות כדי למנוע. כשיש דינמיקה של למנוע, נכון שיהיו עבריינים, אבל כשאתה כל הזמן מקרר את הפרצות לוקח זמן למצוא פרצה חדשה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו