לאחר ההפגנות האלימות בגבול הרצועה, שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיע היום (רביעי) לאוגדת עזה להערכת מצב עם הרמטכ"ל, אלוף פיקוד הדרום ומפקד האוגדה. ליברמן דחה בתוקף את הביקורת בעולם על ישראל בשל מניין ההרוגים הפלסטינים הגבוה, והחמיא לחיילי צה"ל. "צריך להדגיש שהם פעלו כפי שמצופה מהם, גם ברמה המקצועית וגם במישור הנורמטיבי", אמר. "לכן לכולם - מהחייל האחרון ועד מפקד האוגדה, עוד פעם מגיעה תודה גדולה מכולנו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"צה"ל פעל לפי נורמות מוסריות כפי שלא ראינו באף מקום בעולם", הדגיש. "אותם חברי כנסת כולל ישראלים ואישים באירופה מעולם לא שמעתי אותם מגנים את אסד על 600,000 הרוגים. כל יום במזרח התיכון נרצחים יותר מ-100 איש. כשאני מסתכל על כל הזירות; לוב, תימן, עיראק, לבנון, סוריה לא שמעת ציוץ אחד מצד אותם חברי כנסת ואותם אישים או מאותם כלי תקשורת. לכן מדובר פה בחגיגת צביעות. פה ליד הגדר אנחנו לצערי ראינו חגיגת טרור ובחלק מהתקשורת ראינו חגיגת צביעות".

הפרות הסדר האלימות בגבול רצועת עזה‎ (צילום: דובר צה"ל)
פגיעה בתשתית ביטחונית במהלך ההפגנות | צילום: דובר צה"ל

ליברמן: חמאס רוצה להיות כמו חיזבאללה

שר הביטחון המשיך את הקו התקיף נגד חמאס וכינה את ארגון הטרור "קניבלים" ששולחים ילדים אל מותם. "הנהגת חמאס זו חבורת קניבלים שמתייחסת גם לילדים שלהם כחימוש", תקף. "יש להם חימוש רקטי, יש חימוש אישי, ויש חימוש מסוג אחר- הילדים או הנשים".

"המטרה שלהם זה הסרת המצור אבל לא כדי לבנות כלכלה או לדבר על דו- קיום, הם צריכים את הסרת המצור על מנת שיוכלו להבריח נשק, להמשיך בבניין הכוח ולבנות פה עוד מודל של חיזבאללה פלוס", הוסיף והדגיש שלמרות הירידה החדה שנרשמה אתמול בכמות המפגינים הפלסטינים שהגיעו אל מרחב הגדר בהשוואה ליום שני, המתיחות עדיין קיימת: "קודם כל הם חטפו מכה, ושלא יהיו פה אשליות, הם לא ויתרו על כל הפרות הסדר ועל אותן תהלוכות טרור".