פינוי היישוב תפוח מערב היום (ראשון) לווה באלימות קשה שהובילה לפציעתם של 11 שוטרים ומעצר של שישה חשודים. במשטרה טוענים כי השוטרים הגיבו בכוח לאלימות שהופעלה על ידי הצעירים, אך מנגד ביישוב טוענים שהכוחות הגדולים שהגיעו למקום פעלו מהרגע הראשון באלימות קשה שהביאה לפציעתו של אחד הצעירים בראשו ולפציעה של עוד ארבעה צעירים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חברי כנסת רבים הגיבו בחריפות לאירועים. חבר הכנסת יהודה גליק (הליכוד) קרא לשוטרים להתמודד בנחישות עם אלימות המתפרעים. "קורא למשטרת ישראל לנקוט ביד קשה וללא סובלנות כלל כלפי המתפרעים שנוהגים באלימות כלפי השוטרים בתפוח מערב", כתב בטוויטר. "מדובר בבריונים מופקרים המזיקים להתיישבות ולא תורמים לה כלל".

אחד המתיישבים שנפצעו במהלך הפינוי (צילום: חדשות)
אחד המתיישבים שנפצעו במהלך הפינוי | צילום: חדשות

 "שתיקתם של נתניהו, בנט וארדן אל מול בריוני הגבעות היא התגלמות הצביעות", כתב יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי. "מי שפוצע שוטרים צריך ללכת לכלא ולזמן ארוך. רק כך יבינו שהמדינה לא מקבלת את זה".

גם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג גינה את תקיפת השוטרים. "כנגד התפוחים הרקובים שמרססים באקונומיקה את שוטרי ישראל שבאו למלא צו בית משפט בפינוי מאחז תפוח יש לפעול ביד קשה", כתב בטוויטר. "אסור שחבורת קיצונים תכתיב לקבוצה שלמה ועל מנהיגי ההתיישבות לגנות זאת בתקיפות".

קרב גרסאות בין המשטרה למתיישבים (צילום: חדשות)
קרב גרסאות בין המשטרה למתיישבים | צילום: חדשות

"מביש ומקומם. אין שום סיבה ששוטרי מג"ב יהיו שק החבטות של הפורעים החצופים הללו", אמר חבר הכנסת מיקי לוי (יש עתיד) שבעבר גם היה מפקד בכיר במשטרה. "השוטרים לא נשלחו לשם מטעם עצמם אלא מטעם המדינה והם נציגים של כולנו. יש להפעיל כנגד הפורעים יד קשה ולהעמיד את הפושעים הללו לדין ולא לוותר. אני קורא להנהגת המתנחלים לגנות את המעשים הללו ולקחת אחריות על קבוצות השוליים האלימות והמסוכנות האלה".

"לנקוט ביד קשה נגד המתפרעים" (צילום: חדשות)
"לנקוט ביד קשה נגד המתפרעים" | צילום: חדשות

חבר הכנסת דב חנין (הרשימה המשותפת) קרא לשרים לגנות את אלימות המתיישבים. "גם היום 11 שוטרים פצועים מהשלכת חפצים, אבנים ואקונומיקה בפינוי מאחז בלתי חוקי ליד תפוח", כתב. "עדיין אף מילה מהשרים. מעניין מה היה קורה אם היה מדובר במפגינים ערבים, גם אם לא היו משליכים חפצים אלא רק אוחזים בשלטים ודגלים. החלמה מהירה לפצועים".