בפעם השנייה תוך פחות משבוע - אלימות בפינוי בשומרון: הבוקר (ראשון) החלו כוחות משטרה ומג"ב לפנות 10 מבנים במאחז "תפוח מערב" בשומרון. במהלך פינוי המבנים הריקים החלו עימותים עם עשרות צעירים שהגיעו למקום על מנת למחות נגד הפינוי ואף למנוע אותו: מהמשטרה נמסר כי 11 שוטרים נפצעו מאלימות שהופעלה כלפיהם. 6 חשודים נעצרו עד כה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במשטרה הדגישו כי "השוטרים ולוחמי מג"ב הפועלים במאחז נתקלו באלימות והתנגדות אקטיבית וחריגה שכללה השלכת חומר שגרם לצריבה בעיני השוטרים, אקונומיקה, ידוי מקלות, ביצים וחפצים אחרים לעבר הכוחות". 6 מפגינים נעצרו בחשד לתקיפות שוטרים והתפרעויות אלימות.

פינוי המבנים מתבצע בהתאם להחלטת בית משפט ולהנחיית הדרג המדיני. עם תחילת הפינוי הדגישו במשטרה: "כוחות הביטחון יפעלו באופן מקצועי וברגישות, על מנת למנוע חיכוך ועימותים מיותרים מול כוחות הביטחון ככל שניתן, הכל בכדי לאפשר ביצוע תקין של המשימה שהוטלה על הכוחות".

הפינוי בנתיב האבות בשבוע שעבר (צילום: איתן שויבר TPS, חדשות)
הפינוי בנתיב האבות בשבוע שעבר | צילום: איתן שויבר TPS, חדשות

ביום שלישי שעבר פונו 15 מבנים בנתיב האבות ביישוב אלעזר. לאחר פינוי אחרוני המתבצרים בבית האחרון, המשטרה הכריזה על סיום הפעילות שנועדה לאפשר לצה"ל ומשרד הביטחון להשלים את משימת הפינוי והריסת המבנים. שלושה חשודים בתקיפת השוטרים נעצרו: במהלך הפינוי נפצעו מספר שוטרים, מתוכם שישה שפונו לקבלת טיפול רפואי עד ששוחררו.

במהלך המבצע נטלו חלק כ-2,300 שוטרים ולוחמי מג"ב. כמו כן הורחקו יותר מ-500 צעירים על גבי 15 אוטובוסים שהוקצו לכך. מרבית המשפחות המתגוררות במקום, כמו גם מאות מתיישבים נוספים, התפנו באותו היום מרצון.

_OBJ

מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל נערכה לביצוע המשימה שהוטלה עליה באופן מסודר, על מנת לאפשר פינוי שקט ומכובד ולהימנע ככל הניתן מפגיעה במפונים או בכוחות הביטחון. השוטרים פעלו בסובלנות, תוך איפוק מקסימלי והידברות שנמשכה כל העת מול תושבי המקום וההנהגה המקומית והרוחנית. הכול כדי למנוע חיכוך ולהשלים את ביצוע המשימה".