עמדת חמאס שנפגעה מאש צה"ל (צילום: חדשות)
עמדת חמאס שנפגעה מאש צה"ל | צילום: חדשות

המתיחות בדרום נמשכת: 5 חשודים פלסטינים התקרבו במהלך הלילה (רביעי) אל גדר המערכת בדרום רצועה עזה. כוח צה"ל ביצע בתגובה ירי לעבר החשודים, ובעזה מדווחים על 5 נפגעים כתוצאה מהירי, שפגע גם בעמדה סמוכה של ארגון חמאס. מדובר צה"ל נמסר כי אחד מהם היה חמוש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אמש במהלך טקס הדלקת נר הזיכרון ברחבת הכותל בירושלים, בוצע ירי לעבר כוח צה"ל בדרום רצועת עזה. לא היו נפגעים בתקרית, ובעקבות הירי צה"ל הגיב בירי טנק לעבר עמדה השייכת לארגון חמאס בדרום הרצועה. דובר צה"ל הדגיש כי "הירי בוצע באותו מרחב בו מתקיימות הפרות סדר אלימות מזה מספר שבועות".

מספר שעות קודם לכן אירעה תקרית רביעית בימים האחרונים של "טרור העפיפונים" מעזה: סרטון וידאו חדש, שצולם היום סמוך לגבול מתוך רצועת עזה פורסם - ובו תיעוד של עפיפון עם בקבוק תבערה מרחף לעבר השטח הישראלי. בשלב מאוחר יותר בתיעוד נראה העפיפון נוחת בשדה וגורם לשריפה. רכבי החירום של צה"ל נראים ברקע כשהם מגיעים לאזור.

יממה אחת בלבד לאחר שבקבוק תבערה שחובר לעפיפון והושלך מעזה הצית שריפה שגרמה נזק כבד לשדה בעוטף עזה, צוותי כבאות הוזעקו היום ליער הסמוך לקיבוץ בארי בשל שריפה נוספת שפרצה, אף היא בשל בקבוק תבערה שחובר לעפיפון.

ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
המתיחות הביטחונית נמשכת. תמונת ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

כ-100 דונם של שדות נפגעו בשריפה סמוך לקיבוץ בארי. מדובר כאמור כבר במקרה רביעי רק מיום שישי האחרון: גם ביום ראשון הפריחו מחבלים פלסטינים עפיפון ל עבר הגבול הישראלי עם רצועת עזה אליו מחובר בקבוק תבערה. מקרה נוסף התרחש במהלך הפרות הסדר ביום שישי שעבר.