דובר צה"ל אישר היום (ראשון) כי כלי טיס של חיל האוויר ביצע ירי אזהרה לעבר מפריחי עפיפונים ובלונים ליד חאן יונס שבדרום הרצועה. מקורות פלסטיניים דיווחו על כך קודם לכן, והוסיפו כי לא היו נפגעים באירוע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עובדי קק"ל מסרו הנמצאים בשטח כי שש שרפות פרצו בשעה האחרונה באיזור עוטף עזה: אחת באזור בבארי וחמש באזור כיסופים. שרפה אחת משתוללת סמוך ליישוב, וכביש הגישה המרכזי אליו נחסם. מדוברות המועצה האזורית אשכול נמסר כי שישה צוותי כיבוי אש ורבש"צ הישוב מטפלים בשריפה וכי אין סכנה ליישוב או כול שינוי בהנחיות, אולם טרם הושגה שליטה באש. 

מוקדם יותר פורסם כי צה"ל החל להחמיר את תגובותיו כלפי יוזמי טרור העפיפונים. במהלך הלילה תקף צה"ל את רכבו של אחד ממובילי חוליות עפיפוני ובלוני הנפץ והתבערה בעזה - כך נמסר מדובר צה"ל. הבכיר לא נפגע אך נזק נגרם לרכב. התקיפה בוצעה באמצעות כלי טיס של חיל האוויר.

"אף אחד לא ביקש מכם ללכת לכבות שרפות' (צילום: ביטחון אשכול, חדשות)
שריפה בעוטף (ארכיון) | צילום: ביטחון אשכול, חדשות


מדובר בתקיפת אזהרה אך לא בשינוי מדיניות מבחינת צה"ל, מכיוון שטרם התקבלה החלטה לפגוע אישית במפריחי העפיפונים ובלוני התבערה. הפעיל המרכזי לא נפגע, אך התקיפה נועדה לאותת לו ולבכירים נוספים כי צה"ל יודע היכן הם נמצאים. בצבא לא החליטו עד כה לפנות לחיסולים נגד בכירי טרור העפיפונים,
אך הדגישו כי מדובר בתגובה לרצף שיגורי העפיפונים ובלוני הנפץ והתבערה אל שטחי ישראל: "בימים האחרונים הזהיר צה'ל וביצע מספר תקיפות בסמוך לחוליות האחראיות להצתות ולהשחתת השטחים בישראל. מדובר בפעולות טרור שמסכנות את תושבי הדרום".

עוד נמסר מדובר צה"ל: "צה"ל נחוש להמשיך ולפעול בעצימות עולה ומתגברת כנגד פעולות טרור אלה ככל שיידרש ובמגוון כלים. ארגון הטרור חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא שיישא בהשלכות".