מיגונית ברמת הגולן
צילום:

בעקבות ההסלמה בצפון צה"ל מפרסם הנחיות לעורף: שגרה מלאה - הלימודים ופעילות חקלאית יימשכו כרגיל. על התקהלויות והתכנסויות השטח פתוח הוטלה הגבלה של עד 1,000 איש. ברמת הגולן התושבים מתבקשים לשהות בסמוך למרחב המוגן. ביתר הארץ אין הגבלות מיוחדות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

לאחר הערכת מצב בפיקוד העורף ובתיאום עם פיקוד צפון, משרד החינוך הודיע כי אין היום (חמישי) מגבלות על לימודים או טיולים ברמת הגולן. בנוסף, ראש המועצה האיזורית גולן הוציא הודעה לפיה הלימודים במועצה יתקיימו כרגיל. "לאחר הערכת מצב עם פיקוד העורף, הוחלט כי יתקיימו לימודים כרגיל בכל מוסדות הלימוד. החקלאים רשאים לעבד את אדמתם ללא כל מגבלות ומרוץ התפוח יתקיים כסדרו", אמר ראש המועצה.

ההנחה לפי שעה היא שהמצב בדרכו לרגיעה וכי אנחנו לא בדרך להסלמה. על כן גם פעילות חקלאית בקרקע הסמוכה לגדר הגבול תתקיים כרגיל. למרות שלא ניתנו הוראות מיוחדות מספר יישובים בחרו להקדים את פיקוד העורף ופתחו את המקלטים - אין הנחיות מיוחדות לתושבים.

יירוט רקטה ששוגרה מסוריה לרמת הגולן (צילום: חדשות)
יירוט רקטה ששוגרה מסוריה לרמת הגולן | צילום: חדשות

בקריית שמונה הדגישו שאין צורך להיכנס למקלטים אך על מנת לחזק את תחושת הביטחון החלה "פתיחה שקטה". גם במטולה, שם נשמעו הדי פיצוצים הודיעה העירייה לתושבים כי יש להיכנס למרחבים המוגנים, למרות שלא התקבלה הוראה כזו. לאחר כחצי שעה יצאה הודעת הרגעה הקוראת לתושבים לחזור לשגרה.

ראש המועצה האזורית גליל עליון, גיורא שץ, קרא לאזרחי ישראל לאמץ את המלצת צה"ל ולא לבטל חופשות מתוכננות בצפון: "אני קורא לכולם - אל תבטלו. בואו נעביר את המסר: אנחנו כאן ואנחנו כאן כדי להישאר. הדריכות היא ברמה הכי גבוהה שאפשר אבל אנחנו קמים לשגרה".