דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס מגיב הערב (ראשון) לג'יהאד האסלאמי, שטען כי "ישראל חצתה קו אדום" כשהפציצה עמדת תצפית של חמאס בדרום הרצועה, ואומר: "המשחק באש - מעמיד את עצמו בסכנה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בפוסט בפייסבוק, שפרסם גם בשפה הערבית, כותב מנליס: "הבוקר ראינו אירוע חמור של הנחת מטען חבלה במרחב הגדר בדרום רצועת עזה במטרה לפגוע בחיילי צה"ל שנעים בשטח ישראל. האירוע מצטרף לרצף ניסיונות חדירה ופגיעה בריבונות הישראלית. בעקבות כך, תקף צה"ל חוליית פעילי טרור ששהתה במרחב האירוע".

מנליס הוסיף: "אנו שומעים את האיומים מצד ארגוני טרור מתמכי אירן מעזה. צה"ל רואה בחומרה כל פעילות טרור נגד אזרחי ישראל, ורואה בארגון הטרור חמאס אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה. המשחק באש, מעמיד את עצמו בסכנה".

תקיפת צה"ל על העמדה נעשתה בתגובה להנחת מטען אמש סמוך לגדר המערכת במטרה לפגוע בכוחות הפועלים באזור. חבלנים של הצבא טיפלו במטען, ותוך כדי שגררו אותו הוא התפוצץ. עמדת התצפית שהותקפה צופה על הנקודה בה הונח המטען והתפוצץ.

זו התקיפה השנייה של צה"ל ביממה האחרונה: מוקדם יותר הודיע דובר צה"ל כי מטוסי חיל האוויר תקפו יעדי טרור במתחם צבאי של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה, בתגובה לחציית הגדר ולניסיון פגיעה בתשתית ביטחונית בשטח ישראל שבוצעה, וכן לניסיונות חוזרים לפגיעה בתשתיות ביטחוניות במסגרת הפרות הסדר האלימות המובלות על ידי חמאס.

"צה"ל רואה בחומרה רבה את המשך הניסיונות היום-יומיים של ארגון הטרור חמאס לפגוע בתשתיות ביטחוניות בשטח ישראל", נמסר מדובר צה"ל. "נמשיך לממש את משימות ההגנה ולהבטיח ביטחון לאזרחי ישראל".