הג'יהאד האיסלאמי מאיים על ישראל בתגובה להרג שלושת פעילי ארגון הטרור בהפצצת עמדת תצפית בדרום רצועת עזה, וטוען כי "ישראל חצתה קו אדום". לשניים מההרוגים כבר נערכה הלוויה המונית בהשתתפות אלפי אנשים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

תקיפת צה"ל על העמדה נעשתה בתגובה להנחת מטען אמש סמוך לגדר המערכת במטרה לפגוע בכוחות הפועלים באזור. חבלנים של הצבא טיפלו במטען, ותוך כדי שגררו אותו הוא התפוצץ. עמדת התצפית שהותקפה צופה על הנקודה בה הונח המטען והתפוצץ.

המטען הוסווה בתוך קטר (צילום: דו"צ)
המטען הוסווה בתוך קטר | צילום: דו"צ

זו התקיפה השנייה של צה"ל ביממה האחרונה: מוקדם יותר הודיע דובר צה"ל כי מטוסי חיל האוויר תקפו יעדי טרור במתחם צבאי של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה, בתגובה לחציית הגדר ולניסיון פגיעה בתשתית ביטחונית בשטח ישראל שבוצעה, וכן לניסיונות חוזרים לפגיעה בתשתיות ביטחוניות במסגרת הפרות הסדר האלימות המובלות על ידי חמאס.

תקיפת חיל האוויר בעזה (צילום: חדשות)
התקיפה בעזה, הלילה | צילום: חדשות

"צה"ל רואה בחומרה רבה את המשך הניסיונות היום-יומיים של ארגון הטרור חמאס לפגוע בתשתיות ביטחוניות בשטח ישראל", נמסר מדובר צה"ל. "נמשיך לממש את משימות ההגנה ולהבטיח ביטחון לאזרחי ישראל".

אתמול בשעות הבוקר חדרו ארבעה מחבלים לשטח ישראל ושהו בו כדקה, ולאחר שכוח צה"ל ירה לעברם הם נמלטו וחצו את הגבול בחזרה לשטח הרצועה. תחילה דווח כי ארבעת החשודים הדליקו צמיג בשטח ישראל, אך דובר צה"ל עדכן כי הם יידו בקבוק תבערה. כוח צה"ל שהגיע למקום ביצע ירי לכיוון החשודים, שנמלטו מהמקום. בזמן שהותם בשטח ישראל הספיקו המחבלים להקים אוהל ועליו הכיתוב: "צעדת השיבה. חוזרים לאדמות פלסטין".

החדירה אתמול התבצעה שעות לאחר שהושלך מטען לעבר כוח צה"ל בצפון רצועת עזה על ידי מחבלים שהתקהלו על גדר המערכת. בנוסף, במהלך ההפגנות אתמול על הגדר - בהשתתפות 5000 מפרי סדר - זוהו ניסיונות לחבלה בתשתיות ביטחוניות. בתוך כך, הפלסטינים פרסמו סרטון שבו נראים נערים צעירים מנסים לפרוץ את הגדר תחת ירי כדורים של הצבא הישראלי.