מספר קליעים פגעו אחר הצהריים (רביעי) בכמה בתים בשדרות, ביניהם גם ביתו של ראש העיר לשעבר אלי מויאל. איש לא נפגע, אך נזק נגרם לבית. מויאל שחזר את רגעי הפגיעה: "הייתי בבית, שמעתי בום ענק, הבית הזדעזע". התושבים בעיר קיבלו הודעה מטעם העירייה על הפגיעה והוסיפו כי הם "ערוכים ומכנים לכל תרחיש". הירי בוצע ככל הנראה מתוך הרצועה לעבר כלי טיס של צה"ל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"חשבתי שזה קסאם", המשיך מויאל. "בגינה יש רסיסים, זה מרגיז ומפחיד מאוד". מוקדם יותר, בתום הערכת מצב ביטחונית, הוחלט להוציא חלק מהכוחות שמאבטחים את היישובים בעוטף עזה. על פי ההערכות, רמת האלימות פחתה יחד עם הסיכוי לאלימות וניסיון לפרוץ את הגדר ולחדור לשטח ישראל. דילול הכוחות נעשה בתוך היישובים ולא במרחב הגדר.

קליע שפגע במבנה בשדרות
הקליע שפגע בבית בשדרות | צילום:

ראש העיר המכהן אלון דוידי אמר אחרי האירוע כי "אני קורא לשר הביטחון ולרמטכ"ל להגיב במלוא החומרה על ירי הקליעים לעבר שדרות. דין קליע כדין רקטה". עוד הוא הוסיף כי "החמאס הוא הריבון וואחראי לכל המתרחש שם. אני מחזק את מפקדי, קציני וחיילי צה"ל על פעולתם בכל הימים האחרונים ואנחנו יודעים שהם מגנים ושומרים עלינו".

בתוך כך, המספרים מאחורי הפגנות החמאס על הגדר נחשפים: חבר הלשכה המדינית של חמאס אמר בריאיון טלוויזיוני כי 50 מתוך 62 הפלסטינים שנהרגו במהלך ההפגנות על גדר המערכת - הם אנשים המשתייכים לארגון. דובר צה"ל בערבית, רב סרן אביחי אדרעי, פרסם את הריאיון של סלאח אל-ברדוויל וכתב בחשבון הטוויטר שלוו כי הוא "חשף את האמת".

ראש עיריית שדרות אלון דוידי (ארכיון) (צילום: Edi Israel/Flash90, חדשות)
"להגיב במלוא החומרה". דוידי | צילום: Edi Israel/Flash90, חדשות

בשעות הצהריים ביצע טנק צה"ל ירי לעבר עמדת חמאס בצפון הרצועה. מדובר צה"ל נמסר כי התקיפה בוצעה בתגובה לירי לעבר כוח צבאי. אתמול, בזמן שנערכו הלוויות של ההרוגים הפלסטינים, פרסם דובר צה"ל תיעוד של ניסיון פיגוע חדירה נוסף בחסות הפרות הסדר בניסיון להדוף את טענות חמאס על "טבח" שמתחולל בגבול. את הפיגוע סיכלו לוחמים של יחידת "מגלן" שמצאו את המחבלים, פתחו באש והרגו אותם עוד לפני שהצליחו להוציא אותו לפועל. על גופם של המחבלים נמצאו אקדח, מטעני צינור וגם רימונים.