לאחר שהלילה הותקפו יעדים סמוך לנמל התעופה בדמשק ובחיזבאללה טענו כי ישראל עומדת מאחורי המעשים, בסוריה מאשרים כי התקיפה אכן התממשה. "באחד המוצבים הצבאיים הממוקם מדרום-מערב לנמל התעופה הבינלאומי של דמשק אירעה לפנות בוקר תוקפנות ישראלית", אמר מקור צבאי במשטר אסד לסוכנות הידיעות הסורית סאנא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"התקיפה בוצעה באמצעות מספר טילים ששוגרו מתוך האדמות הכבושות", טען המקור הצבאי. "כתוצאה מכך אירעו במקום מספר פיצוצים והתקלחה אש. נגרמו נזקים חומריים. זהו ניסיון נואש להעלות את מורל ארגוני הטרור הקורסים תחת מתקפותינו והוא לא יניא אותנו מהמשך המלחמה בהם והבסתם".

שעות לאחר התקיפה המיוחסת לישראל, שר ההגנה האירני חוסין דהקאן שנמצא בביקור במוסקווה - גינה את התקיפה והכחיש את הטענות לגבי היעד שהותקף. בשיחה עם כלי תקשורת הוא גם הכחיש שנפגש עם חברי המשלחת הישראלית המשתתפת בוועידה לענייני ביטחון במוסקבה - כך דווח בערוץ החדשות RT.

כלי תקשורת ערביים דיווחו לפנות בוקר על הפיצוצים העזים שנשמעו סמוך לנמל התעופה בדמשק. גם רשת "אלמנאר" הלבנונית המזוהה עם ארגון חיזבאללה ייחסה את התקיפה לחיל האוויר הישראלי. לפי הדיווח, לא היו נפגעים ומרבית הנזק נגרם למאגרי דלק ולמחסן תחמושת שנועד לשמש את כוחות הקואליציה של הנשיא אסד וככל הנראה את חיזבאללה.

כתוצאה מפיצוץ מיכלי דלק פרצו שריפות במספר מבנים באזור. לאחר מכן דווח ברשת "אל מיאדין" כי מדובר בטילים ששוגרו משטח רמת הגולן ולא על ידי מטוסים.

"האירוע תואם את מדיניות ישראל"

במקביל לדיווחים בתקשורת הערבית, ‏השר ישראל כץ אישר למעשה כי צה"ל תקף בסוריה. "אני יכול לאשר שהאירוע תואם לחלוטין את מדיניות ישראל למניעת התעצמות חיזבאללה", הבהיר כץ בתכנית "דקלסגל" בגל"צ.

"האירוע הזה תואם לחלוטין מדיניות מוצהרת שאנחנו מבצעים אותה", הוסיף כץ. "בכל עת שנקבל מידע מודיעיני על כוונה להעביר נשק מתקדם לחיזבאללה אנחנו נפעל. אנחנו צריכים למנוע מאירן לקיים נוכחות צבאית בסוריה. צריכים לפעול יחד עם האמריקנים למנוע חימוש אירני בסוריה". 

עוד קודם לכן סיפק השר כץ, המכהן גם כשר לענייני מודיעין, רמיזה על תקיפה אפשרית של אספקת נשק אירני בסוריה. בריאיון הלילה לסוכנות הידיעות רויטרס במהלך ביקורו בוושינגטון אמר כץ כי הוא מעוניין בפגישותיו ללחוץ על מחוקקים וגורמים בבית הלבן כדי שארה"ב תטיל סנקציות נוספות על איראן וחיזבאללה. "ישראל מעוניינת להגיע להבנות מול ממשל טראמפ בנוגע ליכולתה של אירן להשאיר כוחות על אדמת סוריה באופן קבוע", ציין.

גם שר הביטחון אביגדור ליברמן סיפק אתמול רמיזה מקדימה לתקיפה אפשרית. "הבעתי דאגה מפעילות אירן בסוריה, ומהשימוש האירני בסוריה כבסיס להברחת נשק לחיזבאללה", אמר ליברמן. "לא נאפשר ריכוזי כוחות אירניים ושל חיזבאללה בגבול רמת הגולן".

בהכנת הכתבה השתתפו ירון שניידר וגאנם איברהים.