כלי תקשורת ערביים מדווחים על פיצוצים עזים שנשמעו הבוקר (חמישי) סמוך לנמל התעופה הבינלאומי בדמשק. רשת "אלמנאר" הלבנונית המזוהה עם ארגון חיזבאללה ייחסה את התקיפה לחיל האוויר הישראלי. לפי הדיווח, אין נפגעים אך נזק נגרם למאגרי דלק ולמחסן תחמושת שנועד לשמש את כוחות הקואליציה של הנשיא אסד והאירנים – ככל הנראה חיזבאללה. כתוצאה מפיצוץ מיכלי דלק פרצו שריפות במספר מבנים באזור. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתקשורת הסורית הרשמית מאשרים כי אכן סמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר אירעו חמישה פיצוצים בקרבת נמל התעופה בבירה, אולם נמנעו מלייחס את התקיפה לגורם מסויים. בישראל לא מגיבים לפי שעה לדיווחים.

סוכנות הידיעות רויטרס מצטטת מקור מודיעיני במזרח התיכון כי אכן מדובר בתקיפה ישראלית שפגעה במחסן אמל"ח של חיזבאללה סמוך לנמל התעופה בדמשק. לדברי המקור, נמל התעופה משמש את אירן כנתיב אווירי למשלוחי נשק עבור חיזבאללה ומיליציות שיעיות נוספות שמשונעים הן בטיסות מסחריות והן בטיסות צבאיות.

תקיפה בסוריה, ארכיון
תיעוד מזירת התקיפה בסוריה, שבוע שעבר | צילום:

הדיווחים על הפיצוצים מגיעים ארבעה ימים בלבד לאחר דיווחים דומים על תקיפה ישראלית בבסיס של צבא סוריה בפרברי קוניטרה. על פי הדיווח, שלושה בני אדם נהרגו בבסיס אל-פואר, לאחר שמחסן תחמושת התפוצץ כתוצאה מהמתקפה.

הבסיס שהותקף על פי הדיווחים, משמש כיום את כוחות "הביטחון הלאומי"- מיליציה הפועלת בחסות משטר אסד ובתיאום עם חיזבאללה, שאישרו את הדיווח ששלושה מפעיליהם נהרגו במתקפה. ככל הנראה, מחסן התחמושת שנפגע היה יעד התקיפה.