בסיס צבאי, ארכיון (צילום: FLASH 90, הדס פרוש, חדשות)
ארכיון | צילום: FLASH 90, הדס פרוש, חדשות

למרות שהבוקר (חמישי) עדכן צה"ל כי ככל הנראה התסמינים שהתגלו בבסיס שיזפון שבדרום אינם של מחלת העור המדבקת "אמפטיגו", מודיע צה"ל כעת כי בתום בדיקה אכן זוהו עשרות חיילים שנדבקו במחלה. "חיל הרפואה ממשיך בחקירה רפואית בבסיס", נמסר מדובר צה"ל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי הודעת הצבא, עד כה זוהו כ-200 חיילים עם נגעים עוריים, מהם עשרות שנדבקו ב"אמפטיגו" ומטופלים באנטיביוטיקה תחת השגחה רפואית. לשאר החיילים נגעים המצויים בבדיקה. מצבם של כל החיילים מוגדר קל מאוד, הם מקבלים טיפול רפואי ונמצאים תחת השגחה.

הפצעים שהתגלו על חלק מהחיילים
הנגעים שהתגלו על החיילים | צילום:במסגרת החקירה נלקחו דגימות מרחבי הבסיס על מנת לזהות את מקור ההדבקות, אך במקביל נחשף כי חלק מהחיילים שדיווחו על נגעים הם חיילים משני בסיסים נוספים, בהל"צ ובה"ד 1, שהגיעו לבסיס בשל אימון. הם דיווחו על התסמינים לאחר שחזרו לבסיסם ומטופלים שם.

לבסיס שיזפון הגיעה אמש משלחת של רופאים בכירים בעקבות חשש להתפשטות מחלת העור, בהם גם רופאי עור ומומחים לזיהומים. המשלחת הגיעה לאחר שיממה לפני כן נשלחו עשרות חיילים למרפאת הבסיס לאחר שהתגלה החשש להתפשטות המחלה. אמפטיגו הינה מחלת עור מדבקת, ועל כן נפוצה מאוד באזורי מגורים צפופים כמו בסיסים צבאיים ופנימיות.

"מצאו אצל אחד הטירונים סימנים ובהתחלה פשוט חילקו גימלים לכל מי שנמצא חולה", סיפר אחד החיילים. "ואז עוד ועוד חבר'ה התחילו להידבק. אתמול קראו לכולם למרפאה כדי להיבדק ומי שהיה לו חשד שלחו אותו הביתה".