פלסטינאי חוצה מנהרה בעזה (צילום: חדשות 2)
חמאס ממשיך לחפור | צילום: חדשות 2

יו"ר הקואליציה ויו"ר ועדת חוץ וביטחון צחי הנגבי התייחס למתיחות בדרום ואמר הערב (שבת) בראיון ל"פגוש את העיתונות" כי ברור לכל שחמאס מתחמש וממשיך לחפור מנהרות. "זה לא סוד שחמאס לא שינה את עורו. הוא אמנם מורתע אבל מתעצם", אמר הנגבי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"מה שחשוב זה לא מה הם עושים, אלא מה צה"ל עושה וצה"ל נערך לכל האפשרויות, כולל האפשרויות הקשות ואני יכול לומר שבמידה ותהיה פרובוקציה חדשה, יש על מי לסמוך", הוסיף הנגבי.

הנגבי, ארכיון (צילום: Hadas Parush, פלאש 90, חדשות)
"צהל נערך לכל האפשרויות". הנגבי | צילום: Hadas Parush, פלאש 90, חדשותדבריו של הנגיב מגיעים אחרי שביום חמישי האחרון אמר גורם ביטחוני בכיר  כי ישראל השלימה בתקופה האחרונה את כל ההכנות האופרטיביות לאפשרות של הידרדרות ותחילת סבב הסלמה נוסף בדרום. הגורם ציין כי תכניות מבצעיות אושרו לנוכח האפשרות לעימות, אך לדבריו חמאס רחוק ממלאי הרקטות והנשק שהיה בידיו לפני ימי צוק איתן.

כמו כן, הבהיר הבכיר ש"חמאס מורתע" והדגיש כי בגלל האפקטיביות של בלימת הברחות הנשק, חמאס לא הצליח לשחזר את הכמות והאיכות של הרקטות שהיו ברשותו ב-2014, לפני מבצע "צוק איתן".

הוא ציין כי ישנם מספר סימנים מדאיגים, בהם התעצמות של הזרוע הצבאית - שלעיתים אף פועלת ללא תיאום עם הזרוע המדינית והכפלת גודלה של יחידת הנוח'בה, שייעודה לפעול בשטח ישראל במקרה של עימות כולל.