מעבר ארז נפתח מחדש (צילום: רויטרס)
ארכיון | צילום: רויטרס

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הנחה לפתוח, לראשונה מזה שנים, את מעבר ארז למעבר של סחורות לתוך ומרצועת עזה. זאת כדי להפחית באופן משמעותי את העומס ממעבר כרם שלום. גורמים בעוטף עזה עודכנו בהחלטה של השר יעלון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המהלך הזה מגיע על רקע מאבק התושבים בדרום בעומס ובתשתיות הגרועות של כביש 232, שדרכו נוסעות משאיות רבות למעבר כרם שלום. פתיחת מעבר ארז צפויה להפחית בחמישים אחוז את תנועת המשאיות בכביש זה.

כיום עוברות סחורות רק דרך מעבר כרם שלום. תושבי האזור, בהנהגתם של ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני וראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג', פתחו במאבק להרחבת הכביש בו אירעו תאונות רבות בהן מעורבות משאיות.

מחאת התושבים בכביש 232 (צילום: רונית מינקר)
מחאת התושבים בכביש 232 | צילום: רונית מינקר

"אני מברך את שר הביטחון על ההחלטה מצילת החיים לפתוח את מעבר ארז לסחורות", אמר בתגובה ח"כ חיים ילין (יש עתיד). "מדי יום עוברות על כביש 232 כאלף משאיות העושות דרכן לאורך כל רצועת עזה עד למעבר כרם שלום, על מנת להכניס סחורות לרצועת עזה. פתיחת מעבר ארז למעבר סחורות לרצועה, לא רק תקל על העומס הרב הקיים במעבר כרם שלום, אלא גם תצמצם באופן ניכר את כמות המשאיות הנוסעות על הכביש הצר ואת הסכנה הקיימת בכביש זה, אשר היום מהווה פצצה מתקתקת."

"בחודשים האחרונים אנו מנהלים מאבק עיקש לפתיחת מעבר סחורות צפוני נוסף אל רצועת עזה על מנת לצמצם את כמות המשאיות הבלתי נתפסת הנעה כיום בכבישי האזור ומסכנת את ביטחון התושבים", בירכו גם ירקוני וחג'ג'. "שר הביטחון עידכן אותנו באחרונה על חתימה על הצו לפתיחת מעבר ארז לסחורות, במטרה להסיט אליו חלק ממאות המשאיות המובילות סחורה לרצועה. אנו מודים באופן אישי לשר על ההחלטה המשקפת את תמיכתו בהתיישבות ובחיזוק חוסן האזור".

לפני כשבוע נהרגה אישה בת 60 בהתנגשות בין רכב פרטי למשאית בכביש 232, סמוך לקיבוץ בארי. מדובר בכביש המחבר בין היישובים בעוטף עזה, בו אירעו בעבר תאונות רבות. הגבר שהיה עמה במכונית נפצע באורח קל.