אזעקת שווא הופעלה בעוטף עזה (צילום: רויטרס, חדשות)
הירי התחדש, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

בפעם השנייה בתוך שלושה ימים - ירי מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום: אזעקות נשמעו הערב (שבת) ביישובים בית שיקמה, בת הדר, גיאה, מבקיעים, תלמי יפה ואיזור התעשייה באשקלון. הרקטה שנורתה מעזה התפוצצה בשטח פתוח, ללא נזק או נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בצה"ל מעריכים כי מדובר בשיגור בודד ובאזור נערכות סריקות אחר הרקטה שהתפוצצה בשטח פתוח סמוך לאחד מיישובי המועצה האזורית חוף אשקלון. מדובר בפעם השלישית בתוך שבוע וחצי שאזעקות מפרות את שגרת החיים של התושבים בערי הדרום.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, אמר בתגובה לירי מעזה כי "לא נסכים להיות בני ערובה של שום גורם מעבר לגדר. אני סומך על צה"ל שיידע לאתר את הטרוריסטים ומצפה מהדרג המדיני להחזיר את השקט למרחב".

ח"כ חיים ילין (יש עתיד), לשעבר ראש המועצה האזורית אשכול אמר בתגובה לירי כי "מלחמת צוק איתן לא הסתיימה, תשעה חודשים שבהם ממשיכים לחפור מנהרות ולירות טילים. האם מצרים צריכה עוד הוכחה לכך שחמאס הוא ארגון טרור רצחני? לממשלת ישראל אין מדיניות צבאית ואין מדיניות מדינית".

ח״כ עפר שלח אמר: ״אסור לקבל את המצב שנוצר בשבועות האחרונים, שבו יש ירי - ולא חשוב של מי - מהרצועה לשטחנו. על ישראל לקבוע מדיניות ברורה, מוצהרת ועקבית של ענישה על כל ירי, ולגבות מחיר מהחמאס, שהוא האחראי בשטח. בצד זאת צריך להניע את התהליך שיתנה את שיקומה של עזה בפירוז ובמניעה של כל ירי מהרצועה. חוסר המעשה הצבאי והמדיני מבטיח שהסיבוב הבא בפתח״.

רק ביום רביעי האחרון נשמעו אזעקות באשקלון, בנתיבות ובעוטף עזה בעקבות שיגור רקטות. שתיים מהן התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית שדות נגב ולא גרמו נפגעים או נזק. שעות ספורות לאחר הירי ביום רביעי תקפו מטוסי חיל האוויר שלוש תשתיות טרור ברחבי הרצועה. כמו כן הותקפו מטרות של הג'יהאד האסלאמי בצפון ובמרכז הרצועה. "צה"ל רואה את האירוע בחומרה, ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו מוטלת האחריות", אמרו בצה"ל.