על רקע משבר התעסוקה ופיטורי מאות עובדים מהמפעלים בדרום, עכשיו גם צה"ל מתכנן לקצץ בכוח האדם בבסיס חצרים. חיל האוויר מתכוון להעביר בתקופה הקרובה את אנשי טייסת 123 לבסיס פלמחים במרכז הארץ. המשמעות הישירה של המהלך - כמאה אנשי צוות תושבי הדרום יפוטרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות המהלך, פרסמו אנשי הטייסת, בהם אנשי צוות האוויר, המכונאים המוטסים והטייסים, מכתב מחאה נגד הכוונה להעביר אותם מהנגב למרכז. "ישנן השלכות כבדות משקל בצמצום ובתהליכי פיטורים רבים שיעשו בטייסת", כתבו אנשי הטייסת. "פגיעה קשה המתווספת לקשיים עמם המדינה מתמודדת בהקמת מענים תעסוקתיים יציבים לאוכלוסיית הנגב".

"אנשי טייסת 123 הינם אנשים אידיאולוגים ובעבורם המעבר למרכז מהווה פגיעה משמעותית בתפיסתם את ערך ההתיישבות בארץ", הוסיפו בטייסת. "האם זה נבון הם כותבים לשים את ארבעת הטייסות העוסקות בהצלת חיי אדם ומתן מענה ראשוני להקפצת כוחות התערבות סביב העיר תל אביב".

בצה"ל הסבירו את העברת הטייסת למרכז הארץ והבהירו כי ימשיכו לתמוך באנשי הצוות גם לאחר הצעד. "מאז הקמתו קבע חיל האוויר חלק מרכזי מבסיסיו המרכזים באזור הדרום על מנת ליישבו", ציינו בצה"ל.

"לאחר עבודת מטה מקיפה ובחינת כלל השיקולים המקצועיים, הוחלט למקם את טייסת הינשוף של חיל האוויר בבסיס פלמחים", הוסיפו. "בצה''ל מוקירים את פעילותם של כלל בעלי התפקידים בטייסת והגורמים המקצועיים ימשיכו ללוותם לאור השינויים שיגרור המעבר".

חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד אמר כי "הדבר לא טוב לנגב, אנחנו דיברנו שיש רצון עצום להזיז את צה"ל מאזור המרכז לאזור הנגב, פעולה כזאת היא פשוט פעולה הפוכה. אני מקווה ששר הבטחון ימצא את הדרך לבטל את הגזרה הזו".