תיעוד חדש שמופץ היום (חמישי) ברשתות החברתיות מציג את ההרס הנרחב למתקנים האירניים בסוריה בתקיפה שיוחסה לצה"ל. בתיעוד ניתן לראות תקרות מנופצות, קירות שקרסו ודלתות שנעקרו מציריהן.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מוקדם יותר היום אישר ממלא מקום שר החוץ ושר המודיעין ישראל כ"ץ כי ישראל היא זו שתקפה אמש שורת יעדים בצפון-מזרח סוריה. לפי דיווחים שמפורסמים במדינה, כמה פעילים של משמרות המהפכה נהרגו, ויעד התקיפה היה מתקן אירני שבו היו מחסנים של נשק ותחמושת.

הדיווחים בסוריה סותרים, ולפיהם מניין ההרוגים האירניים נע בין ארבעה ל-25: אחד מכלי התקשורת בסוריה דיווח כי בין ההרוגים של משמרות המהפכה גם מפקדים ו"מומחי צבא". במקביל, הערפל סביב יעדי התקיפה במתקן שנמצא באזור העיר חלב מתפזר גם כן.

שרידי התקיפה (צילום: התקשורת הסורית, חדשות)
שרידי התקיפה | צילום: התקשורת הסורית, חדשות

לפי הדיווחים, התקיפה הצליחה להשמיד את מטה משמרות המהפכה באזור, וכן את מחסני התחמושת והנשק שהיו באותו מתקן. בנוסף פורסמו תמונות של שרידי הטילים ששוגרו לעבר היעדים, שלפי הדיווחים בסוריה שוגרו ממטוסי קרב של חיל האוויר.

"לפי מה שהאירנים יודעים - זו ישראל שתקפה הלילה", אמר הבוקר כ"ץ לעמית סגל וירון דקל. בכלי התקשורת בסוריה האשימו מיד את ישראל בתקיפה האווירית אמש בשדה התעופה בחלב בצפון-מזרח המדינה. סוכנות הידיעות הסורית הכריזה כי המדינה "תחת מתקפה" וכי מערכות ההגנה האוויריות הופעלו והצליחו ליירט כמה טילים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו