הרקטה שנפלה באזור חולון (צילום: חדשות)
שרידי הרקטה באזור חולון, היום | צילום: חדשות

לאחר הירי לגוש דן, אותרו שרידי הטילים: כוחות משטרה וחבלנים פועלים בשעה זו (שישי) באזור העיר חולון, שם נמצאו שרידי הטילים ששוגרו אמש מרצועת עזה. מדוברות המשטרה מחוז תל אביב נמסר כי בהמשך לסריקות שבוצעו מאמש, לפני זמן קצר (שישי) אותרה בשטח פתוח במרכז הארץ זירת רקטה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות   

בינתיים, בצה"ל הולכת ומתגברת ההערכה כי הירי שבוצע אמש לעבר גוש דן נעשה בטעות. עם זאת, בצה"ל טוענים כי ההערכה לא השפיעה על תגובת צה"ל, שתקף כ-100 מטרות ברצועה במהלך הלילה. בצה"ל עדיין רואים בחמאס אחראי לכל הנעשה ברצועה וממנה.

עוד לפני הודעת צה"ל שמטילה את האחריות לירי על חמאס, ברצועת עזה סירבו ליטול אחריות על הירי שבוצע משטחה לעבר גוש דן. בחמאס ובג'יהאד האסלאמי הכחישו כל קשר לירי והבהירו למשלחת הביטחונית המצרית, שעזבה את הרצועה זמן קצר לאחר הירי, כי הטענות הישראליות לפיהן הם ירו לעבר גוש דן הן שקריות.

גורמים ברצועה: "הירי - בשל משבר פנימי"

מנגנון ביטחון הפנים של חמאס, הגוף שאחראי על ביטחון הפנים בעזה, מפרסם הודעה רשמית שבה נאמר כי בארגון מנסים לאתר את היורים "שפעלו נגד האינטרס הציבורי". "הירי חורג מההסכמות, ננקוט צעדים נגד העבריינים", מסרו. ייתכן שמדובר בניסיונות להתנער מאחריות או לצמצם את היקף התגובה הישראלית. משעות הערב מתקיים מאמץ מאחורי הקלעים, שלו שותפים המצרים, כדי לנסות ולהרגיע את השטח.

גורמים ברצועה מעריכים שהירי קשור למשבר בשיחות הפיוס הפנים-פלסטיניות וגם לקיפאון בשיחות בין ישראל למצרים. הערכה נוספת ולא מאומתת שעולה מעזה מצביעה על האפשרות שאירן עומדת מאחורי הירי, בניסיון לסכל את התקדמות המשא ומתן בין ישראל לחמאס.