טליה יפת, ניצלה היום (ראשון) מהכדורים שירה המחבל בפיגוע בצומת גיתי אבישר. בשיחה שקיימה בתוכנית "שש עם" עודד בן עמי, סיפרה יפת על רגעי הפחד ושחזרה כמה מחבלים היא חושבת שראתה. "ראינו מחבל יורה ולא ידענו מה לעשות", סיפרה. "אני חושבת שראיתי שני אנשים אבל אני לא בטוחה בזה".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

יפת שחזרה את השתלשלות האירוע מנקודת מבטה: "המתנתי בתחנה יחד עם חברה שלי, החיילים עמדו מאחורי הבטונדה ואנחנו עמדנו ליד החיילים. בהתחלה שמענו פיצוצים אבל חשבנו שזה נפצים ואז ראינו מחבל יורה לכיוון כמה חיילים".

"בהתחלה לא ידענו מה לעשות, ואחד החיילים צעק לנו להסתתר מאחורי הבטונדה, הסתתרנו מהר וחיכינו", שחזרה. "אני חושבת שראיתי שני אנשים ברכב ממנו ירו, אבל אני לא בטוחה בזה. הרכב נסע מהר, עצר לשנייה, ירה על חייל שנפל והרכב נסע מהר ונמלט מהמקום".

נאבק עם המחבל, סמ
הנרצח בפיגוע: סמ"ר גל קיידאן ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

יפת הדגישה שהאירוע התרחש תוך זמן קצר ושהמחבל אפילו לא יצא מהרכב. "הוא ירה מחלון סגור שנשבר וכל הזכוכיות עפו", אמרה. "פחדתי מאוד וישר הסתתרתי מאחורי הבטונדה".

השיחה הראשונה בה הזעיק הבוקר חובש מד"א את כוחות ההצלה מטילה מעט אור על איך נראו השניות הראשונות לאחר הפיגוע. "אני שומע ירי, אני רואה חיילים שרצים...יש עדיין ירי", נשמע החובש בשיחה עם מד"א. "המחבל ברח".

חננאל הס הוא חובש במד"א שהיה בזירת הפיגוע במקרה ומיד כשהבין מה מתרחש - התקשר להזעיק את כוחות ההצלה. "זה חננאל יש בצומת אריאל פיגוע, יש ירי פה בצומת", אמר. "אני עומד ליד, אני לא רואה בדיוק מה מתרחש, כי אני לא ממש קרוב לזירה, אבל אני שומע ירי".

בפיגוע הרצחני הבוקר בצומת אריאל, נהרג סמל-ראשון גל קיידאן, לוחם בן 19 מבאר שבע ששירת בתותחנים, ושניים נוספים נפצעו באורח קשה ואנוש. התקרית החלה כשמחבל או מספר מחבלים הגיעו לצומת המרכזית, דקרו חייל ישראלי, גנבו את נשקו, ירו לעבר אדם נוסף וגנבו את רכבו. לאחר מכן המשיכו בנסיעה לעבר צומת גיתי-אבישר הסמוך, ירו שם לעבר אדם נוסף ופצעו אותו באורח קשה-בינוני.

מוקדם יותר הותר לפרסום כי האזרח הישראלי שנפגע באורח אנוש בפיגוע הוא הרב אחיעד אטינגר בן ה-47 מהיישוב עלי. אטינגר, אב ל-12 ילדים, פונה עם פגיעת ראש לבית החולים בלינסון שבפתח תקווה.

כוחות רבים של צה"ל, ובהם יחידות מיוחדות כמו שלדג ודובדבן, ממשיכים גם כעת, לנהל מצוד נרחב אחר השניים החשודים שביצעו את הפיגוע הקשה. בין היתר על פי דיווחים פלסטיניים, נשמעו קולות ירי וחילופי אש בין כוחות צה"ל למקומיים בכפר בורוקין הסמוך לזירת הפיגוע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו