הוועידה הבינלאומית נגד אירן תיפתח היום (רביעי) בוורשה בהשתתפות ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו. אמש, טרם המריא נתניהו לכנס, שאותו מובילה ארצות הברית יחד עם פולין וישתתפו בו נציגים ממרבית מדינות ערב, אישר ראש הממשלה כי ישראל היא זו שתקפה באזור קוניטרה בסוריה שלשום.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"אנחנו פועלים כל הזמן נגד אירן, כולל אתמול", אישר נתניהו לפני עלייתו למטוס. "היחסים של ישראל עם מדינות האזור כולן חוץ מסוריה הם יחסים טובים מאוד". עוד המשיך נתניהו והתייחס לוועידה עצמה שתעסוק ברובה בהתערבות האירנית באזורנו: "אני חושב שעצם קיום הוועידה שבה ישראל, ארה"ב ומדינות האזור יושבות באולם אחד ודנות בנושא אחד שהוא החשוב ביותר לביטחון הלאומי - האיום האירני - זו הצלחה". בהמשך היום צפוי נתניהו להיפגש עם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפיאו הנמנה עם מארגני הוועידה.

בנימין ושרה נתניהו (צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ, חדשות)
נתניהו טרם ההמראה | צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ, חדשות

נתניהו הדגיש שהפעולות שישראל מבצעת משפיעות על אירן גם במישור הכלכלי: "אני יכול להגיד באופן חד משמעי שהלחץ הכלכלי מורגש על אירן. משום שאנו רואים שמשמרות המהפכה מקצצים בכוחות ומושכים כוחות מסביב לכל העולם ובסוריה". נתניהו הוסיף: "הממשלות באירופה יודעות שאירן היא מדינה טרוריסטית. אני מקווה שהכינוס הזה יפתור את הבעיה".

נסראללה. (צילום: רויטרס, חדשות)
מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה | צילום: רויטרס, חדשות

"ביום המהפכה ה-40 של אירן הם איימו להחריב את תל אביב וחיפה, אם הם ינסו זה יהיה יום המהפכה האחרון שלהם", איים נתניהו. ראש הממשלה אף הדגיש: "אנו מפעילים הרבה מאוד אמצעים נגדם ונגד הניסיונות שלהם להתחמש בטילים גרעיניים ובליסטיים. את פעולת הטרור שלהם באירופה אנחנו חושפים פעם אחר פעם וגם את הניסיונות שלהם להתבסס בסוריה".