קליטה בבסיס
לא קיבלו שכר, מילואימניקים בהליך חיול(א | צילום: דובר צה"ל, חדשות

אחוז משרתי המילואים הולך ופוחת בשנים האחרונות, רובם צעירים בתחילת דרכם שזקוקים לכל שקל. עכשיו מסתבר, שיש לא מעט מילואימניקים שלא ביקשו את הכסף שמגיע להם מהמדינה. מדובר בעשרת אלפים חיילים מילואים - רובם עצמאיים או סטודנטים - שהיו צריכים לבקש את הכסף עצמאית, אך לא עשו זאת. הכסף שיושב בקופת משרד הביטחון הגיע כבר לסכום של 78 מיליון שקל.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

על פי חישוב תגמולי מילואים, על כל יום משלמת המדינה סכום כסף השווה לשכר הממוצע של המשרת בשלושת החודשים האחרונים. שכירים מקבלים את התגמול ישירות למשכורת ואילו עצמאים נאלצים להציג לביטוח לאומי אישור על השירות.

1072637
צילום: חדשות

בביטוח הלאומי אספו את הנתונים והעבירו אותם למשרד הביטחון, כדי לאשר פנייה יזומה לכל מי שמגיע לו כסף - במטרה שיקבל אותו ישירות לחשבון מבלי לעשות כלום. במשרד הביטחון עוד לא אישרו להעביר את הסכומים האלה והכסף יושב וממתין.

אלו ששירתו במילואים בשנים האחרונות יכולים להיכנס עצמאית לאתר המילואים, לבדוק את התאריכים המדויקים ולהגיש תביעה עצמאית למשרד הביטחון.

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה כי "ביוזמת משרד הביטחון, פנה הביטוח הלאומי למשרתי המילואים שלא דרשו החזר עבור השנים 2013-2018 וביצע תשלום יזום של התגמולים למשרתי המילואים שהינם סטודנטים ועצמאים. בימים אלה, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי מבצעים עבודת מטה לבחינת תגמולים שלא התבקשו מתקופות קודמות יותר".