התעשייה האווירית תחשוף בימים הקרובים פיתוח חדש בתחום הטילים המשוטטים בשם Mini Harpy. המערכת החדשה, שתוצג בימים הקרובים בתערוכה ביטחונית בהודו, מתמחה באיתור מכ"מ של סוללות נ"מ, לרבות ה-S300, ותאפשר לתקוף מטרות באמצעות יכולות זיהוי קורנים ומונחה אלקטרו-אופטית. הטיל, שעליו מותקנת מצלמה אותה מפעיל הלוחם בשטח, יוכל לנוע כלהקה של עשרות ו"להתאבד" על המטרה ולהשמידה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

מערכת הנשק מיני-הארפי מבוססת על פיתוח טכנולוגי ייחודי של התעשייה האווירית, המשלב יכולות של משפחת טילים משוטטים ומונחים קודמים. את הטיל ניתן יהיה לשגר מהיבשה, מהים או מהאוויר. המערכת תוצג לראשונה באופן רשמי בתערוכת Aero India שתתקיים בעיר בנגלור שבהודו בשבוע הבא.

מערכת מיני-הארפי החדשה מאפשרת אחיזת שטח בהיקף גדול ובנויה להתמודד עם מגוון רחב של איומים ואפשרויות שיגור: נטרול איומי מכ"מים ומערכות נוספות, מרדף אחר רכב נוסע, זיהוי איומים באמצעות אלקטרואופטיקה והעברת וידאו איכותי בזמן אמת למפעיל בשטח, שיגור ממגוון רחב של פלטפורמות יבשתיות בניידות גבוהה ופלטפורמות ימיות, וריבוי כלים בתא שטח.

הפיתוח החדש ש"יתאבד" על המטרה (צילום: תעשייה אווירית‎, חדשות)
הפיתוח החדש ש"יתאבד" על המטרה | צילום: תעשייה אווירית‎, חדשות

המערכת מיועדת ליחידות השדה או כל כוח ימי, וניתנת לשיגור ממגוון פלטפורמות יבשתיות, ימיות וממסוק. הפיתוח יאפשר לכוחות עצמאות מלאה ביכולת איסוף מודיעין כדי לקבל תמונת מצב עדכנית ויכולת לסגירת מעגל תקיפה בעלות נמוכה.

נע בלהקה ויסייע להתמודד עם מערכת ה-S300 (צילום: תעשייה אווירית‎, חדשות)
נע בלהקה ויסייע להתמודד עם מערכת ה-S300 | צילום: תעשייה אווירית‎, חדשות

לפי הסרטון שפרסמו בתעשייה האווירית, הטילים המשוטטים משוגרים לכיוון אזור המטרה וחגים בשמים עד לאיתור האיום. עם זיהוי המטרה - המערכת ננעלת על האיום ותוקפת בצורה מהירה וקטלנית. המערכת תוכננה לאפשר למפעיל שליטה עד הרגע האחרון ולהפסקת התקיפה בכל שלב במידת הצורך.

מבחינה טכנית, המערכת מונעת באמצעות חשמל, שקטה במיוחד ונושאת ראש קרב של כ-8 קילוגרמים, מאפשרת טווח משימה של 100 ק"מ וזמן פעילות באוויר של כשעתיים. כל זה - במשקל של 45 קילוגרמים בלבד.

בועז לוי, סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת מערכות, טילים וחלל מסר בתגובה: "בעידן בו הלחימה הפכה להיות א-סימטרית והמטרות בעלות דינמיקה מתקדמת, השימוש בטילים המשוטטים מאפשר יכולות נרחבות בסגירת מעגל האש. המערכת שפיתחנו יודעת לחוג באוויר ולחכות להופעת המטרה ואז בתוך שניות בודדות לתקוף ולהשמיד את הגורם העוין".