עימות חריג בין שוטר מג"ב למתנחלים צעירים במאחז גאולת ציון שבבנימין לפני פחות מחודש: קבוצת הצעירים חסמה בישיבה שביל בו ניסו לעבור שוטרי מג"ב, שהתעקשו שהמתנחלים צריכים לפנות את הדרך.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הצעירים סירבו לדרישה, ואחד השוטרים הזהיר אותם כי ירסס לעברם גז פלפל – זאת לעיני המצלמות. משהמשיכו בסירובם, הוא מימש את האיום וריסס לעברם כמות גדולה של הגז. יש לציין כי הצעירים חסמו שביל, ולא דרך סלולה או כביש.

בארגון "חוננו", שהתלונן נגד השוטר, טוענים כי מדובר בשימוש לא חוקי בגז פלפל כלפי הצעירים. מנגד, דובר מג"ב טוען כי לוחמי מג"ב ניסו להוביל בג'יפ אסיר פלסטיני, וכי בקטע שלא תועד בסרטון יידו המתנחלים אבנים לעבר לוחמי מג"ב.

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בתיעוד חלקי במיוחד של אירוע שמוצג באופן החוטא לאמת. כפי שניתן לראות בתיעוד שצירפנו, כוח מג"ב שהוזעק למקום בכדי למנוע חיכוך בין יהודים לפלסטינים ועיכב חשוד לחקירה, נתקל בידויי אבנים ואלימות מצד אותם פורעי חוק שניסו לחסום את דרכם ולמנוע את פעולת העיכוב שבוצע כחוק. הצוות שהיה בנחיתות מספרית ונתקל בחסימה, ביצע שימוש בגז פלפל בכדי לפנות את הציר והמתפרעים שהיו עליו ולהמשיך בביצוע המשימה. משטרת ישראל רואה בחומרה כל ניסיון פגיעה בלוחמים המבצעים את תפקידם במסירות למען ביטחון אזרחי מדינת ישראל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו