הרב אחיעד אטינגר ז"ל (צילום: נדב גולדשטיין/TPS, חדשות)
הרב אחיעד אטינגר | צילום: נדב גולדשטיין/TPS, חדשות

האזרח הישראלי שנפגע באורח אנוש בפיגוע שהתרחש הבוקר (ראשון) בשומרון הוא הרב אחיעד אטינגר בן ה-47 מהיישוב עלי. אטינגר, אב ל-12 ילדים, פונה עם פגיעת ראש לבית החולים בלינסון שבפתח תקווה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"הישוב עלי מתפללים לרפואתו של הרב אחיעד אטינגר שנפצע הבוקר בפיגוע בצומת אריאל", נמסר בהודעה מטעם הוועד המקומי ביישוב עלי. "אנו מבקשים להתפלל לרפואתו - אחיעד בן כרמית. בשורות טובות".

"ממה שאנחנו מבינים, אחיעד זיהה את המחבל השפל, דרך את נשקו בניסיון לפגוע בו – אך כדורי המחבל פגעו בו", סיפר גיסו של אטינגר, זאב גולדשטיין. "אנחנו מבקשים מהציבור להתפלל לרפואתו, ומכוחות הביטחון להביא לחיסול מהיר של המחבל".

"אנחנו מבקשים להודות לצוותי מד"א ואגף הביטחון בשומרון על פעילותם לפינוי מהיר לבית החולים", הוסיף הגיס. "תודה גם לצוות הרפואי, שעושה את המירב להחלמתו".

אטינגר חילק את זמנו בין עלי, שם הוא הוא גר עם משפחתו, לבין דרום תל אביב - שם הוא ראש הישיבה "עוז ואמונה". "כל היום הוא עסוק בחסד ובלימוד תורה. הוא כול כולו פועל למען עם ישראל", סיפר אביעד, שכנו של הרב אטינגר ביישוב עלי.

זירת הפיגוע ליד אריאל (צילום: פלאש 90, חדשות)
זירת הפיגוע ליד אריאל | צילום: פלאש 90, חדשות

"הבנאדם הזה, זה מלאך, בנאדם שהוא לא בספרה שלנו", הוסיף אביעד. "כל משימה שיש הוא אומר הנני ומתייצב למשימה. לא היית רואה אותו לשנייה מרים את הראש מהספר. הפעם היחידה שהוא מרים את הראש זה בשביל לדבר עם אנשים ולעזור להם".

אביעד תיאר גם את התחושות ביישוב ואמר: "הוא כרגע נלחם על חייו. אנחנו מקווים לבשורות טובות. כל שנייה זה לכאן או לכאן. כל האנשים ביישוב עומדים לעזרתם של המשפחה".

סריקות אחר המחבלים בכפר הסמוך (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
סריקות אחר המחבלים בכפר הסמוך | צילום: דובר צה"ל, חדשות

בפיגוע נהרג סמ"ר גל קיידאן, בן 19 מבאר שבע, ושניים נוספים נפצעו באורח קשה מאוד, כשמחבלים פלסטינים הגיעו לצומת אריאל, דקרו צעיר ישראלי וגנבו את נשקו. הם ירו בו ובאדם נוסף שישב בתוך רכב וגנבו את רכבו. לאחר מכן הם המשיכו בנסיעה לעבר צומת גיתי-אבישר הסמוך, ירו לעבר אדם אחר ופצעו אותו באורח קשה. כוחות גדולים של צה"ל מנהלים מצוד אחר המחבלים.

מדיווחים ראשוניים ולא מאומתים הרכב בעזרתו נמלטו המחבלים מהמקום נמצא, ולפי שעה מתנהל מרדף רגלי אחריהם, שמתמקד בכפר הפלסטיני הסמוך בורוקין.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו