דרום תחת אש: בזמן שאיום הרקטות ופצצות המרגמה נמשך ביישובים הסמוכים לגבול עם עזה, תושבי העוטף פתחו במחאה ויראלית באינסטגרם כדי להמחיש עד כמה בלתי אפשרית שגרת חייהם בשנים האחרונות. התושבים הציגו אתגר רשת מיוחד לגולשים ברשתות החברתיות: "מה אתם יכולים להספיק ב-15 שניות?".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

תחת ההאשטג "#15sec_boom", תושבי העוטף איתגרו ישראלים להעלות לרשתות החברתיות תמונות וסרטונים של מה שהם מצליחים - או ליתר דיוק, לא מצליחים - להספיק בפרק הזמן הקצרצר, שהוא בדיוק פרק הזמן שיש להם למצוא מחסה מרגע הישמע אזעקת "צבע אדום".

"ב-15 שניות אני לא מספיקה להשקות אדנית, אז איך ילדי עוטף עזה מצליחים לרוץ בזמן למקלטים?!", כתבה בכעס אחת הגולשות. גולשת נוספת אמרה שהיא ב-15 שניות היא אפילו לא מצליחה לקשור את הכלב שלה ברצועה.

הגולש איתי הביע סולידריות עם תושבי עוטף עזה שנאלצים מעת לעת להתמודד עם סבבי הלחימה הקשים: "אני לא מספיק לשים פרק בטלוויזיה ב-15 שניות, אז לרוץ למקלטים? תושבי הדרום, אנחנו איתכם".

"מה אנחנו מספיקות ב-15 שניות? בקושי להבין מה רוצים מאיתנו בבגרות", צחקה גולשת נוספת שהשתתפה באתגר. חברתה כתבה:  לשטוף ידיים לוקח 30 שניות תחשבו שבעוטף יש רק 15 ללכת למקלט - נקודה למחשבה, הא?"

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו