התגובה של עיריית ת"א לפוסט, הבוקר (צילום: פייסבוק, חדשות)
התגובה של עיריית ת"א לפוסט, הבוקר | צילום: פייסבוק, חדשות

יום לאחר ירי הטילים לגוש דן נראה כי הרוחות מתחילות להירגע, ובעיריית תל אביב הגיבו הבוקר (שישי) לפוסט הסאטירי שפרסמה אמש עיריית שדרות בפייסבוק. "האמת שלא הגבנו כי לא יצאנו מהחדר האטום עד עכשיו. איך אתם עושים את זה כשגרה? מפחיד ועצוב", נכתב ברשת.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

רגעים לאחר הירי אמש לעבר מרכז הארץ, עיריית שדרות פרסמה פוסט שבו קראה לתושבי תל אביב להגיע להתארח בעיר הדרומית. בפוסט המבודח שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה נכתב: "עיריית תל אביב, קצת רעש נלחצתם? מוזמנים למקלטים אצלנו, אירוח VIP + מארחים מנוסים".

הפוסט של עיריית שדרות, אמש (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של עיריית שדרות, חדשות)
הפוסט של עיריית שדרות, אמש | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של עיריית שדרות, חדשות

תוך זמן קצר הפוסט גרר תגובות רבות של תושבים שהביעו תסכול מההד הציבורי והמדיני שעורר ירי לעבר המרכז, בעוד שביישובי הדרום מדובר בשגרה. "ממש נקרע לי הלב לראות את תושבי תל אביב מזדעזעים מהמצב החדש", כתב אברהם, תושב העוטף. "בתור תושב עוטף עזה אני מזמין אתכם אלי". גם נתנאל, גולש מאזור הדרום הוסיף: "‎תרגישו קצת מה מרגישים בדרום".

אחרי הבהלה במרכז, לקח קצת זמן לעיריית תל אביב להגיב לפוסט, שבו הביעה סולידריות עם תושבי הדרום. "האמת שלא הגבנו כי לא יצאנו מהחדר האטום עד עכשיו", נכתב בתגובה לפוסט בפייסבוק. "איך אתם עושים את זה כשגרה? מפחיד ועצוב. אנחנו אתכם עיריית שדרות וכל עוטף עזה. תושבי תל אביב-יפו תמיד שמחים לארח ולחבק".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו