המתקפה הישראלית בסוריה
מימין: חלקו של המבנה שקרס | צילום: ISI - ImageSat International‎, חדשות

תוצאות התקיפה הישראלית האחרונה בסוריה ממשיכות להיחשף: תמונות הלוויין שמפרסמת הערב (רביעי) חברת ISI - ImageSat international מציגות מבנה ממערב לדמשק שהופצץ בתקיפה. על פי ההערכות המודיעניות, מדובר באתר מודיעין אירני. תמונות הלוויין צולמו היום, ומראות כי המבנה אכן נפגע ואף קרס חלקית. בהשוואה לצילום מלפני שבוע נראה המבנה בצורת ריבוע, אך בצילום האחרון כבר ניתן לראות שחלקו הצפון-מזרחי של הבניין - הושמד. המבנה המדובר הוקם במרחק של כ-40 ק"מ מהגבול עם ישראל.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בניין מודיעין אירני שהותקף בסוריה
הערכה: מודיעין אירני 40 ק"מ מישראל | צילום: ISI - ImageSat International‎, חדשות
מחסני הנשק שהותקפו
מחסני הנשק שהותקפו | צילום: ISI - ImageSat International‎, חדשות

הצילום מתווסף לתמונות לוויין נוספות של החברה הישראלית הפיצה אתמול, הפעם של נמל התעופה הבינלאומי בדמשק, שבו הופצצו מחסני נשק אירניים שהוחרבו כליל. הצילומים מעידים כי צה"ל פגע בהצלחה במטרות באזור נמל התעופה וכל זאת בזמן שטרמינל הנוסעים האזרחי נותר ללא פגע. הצילומים חושפים גם את הפגיעה שספג מערך הנ"מ של הצבא הסורי בעקבות הירי שביצע לעבר מטוסי צה"ל, ניתן לראות את הפגיעות בסוללות ה-SA 22 ובמכ"מים שלהן.

בתחילת השבוע תקף צה"ל שורת מטרות של כוח קודס האירני בשטח סוריה, בתגובה לשיגור האירני של טיל קרקע-קרקע מסוריה לעבר החרמון. הבוקר דיווח המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח כי בסדרת התקיפות נהרגו לפחות 21 בני אדם, 12 מההרוגים הם חיילי משמרות המהפכה של אירן.

הטרמינל האזרחי שלא נפגע
הטרמינל האזרחי שלא נפגע | צילום: ISI - ImageSat International‎, חדשות
המכ
המכ"מ שנפגע בתקיפות | צילום: ISI - ImageSat International‎, חדשות

דובר צה"ל תת אלוף רונן מנליס פירט על התקיפה וטען שאחת המטרות העיקריות היא מחסן נשק גדול בתוך שדה התעופה הבינלאומי של דמשק. "תקפנו מספר תשתיות רב של כוח קודס האירני, מתקני אימונים מודיעין ומחסני נשק - אחד מהם גדול ומשמעותי מאוד בתוך נמל התעופה הבינלאומי של דמשק שיצר הרבה מאוד פיצוצי משנה - זה מעיד על כמות הנשק שהייתה שם", סיפר תא"ל מנליס.

מנליס בהרחבה גם לירי הטק"ק (טיל קרקע-קרקע) לעבר החרמון, והצהיר ששיגור הטיל על ידי כוח אירני מצביע על המצוקה האירנית בשל חוסר היכולת שלהם להתבסס בסוריה. לטענתו הטיל היה לטווח-בינוני ויכול היה לפגוע במטרות אזרחיות או צבאיות. "הירי הזה בוצע מאזור דמשק אחרי שהייתה התחייבות בפני ישראל שלא תהיה נוכחות אירנית במרחק הזה מהגבול", הזכיר. "פעולה כזאת דורשת היערכות מוקדמת, זאת החלטה עקרונית מזה זמן לנסות ולהרתיע אותנו מלתקוף בסוריה".

אזור נמל התעופה כפי שנצפה אחרי התקיפה
אזור נמל התעופה כפי שנצפה אחרי התקיפה | צילום: חדשות