מעצר החשוד ברצח של אורי אנסבכר ז"ל (צילום: דוברות המשטרה‎, חדשות)
צילום: דוברות המשטרה‎, חדשות

קצת יותר מיממה לקח לכוחות הביטחון להגיע לרוצח של אורי אנסבכר ז"ל בבניין נטוש שבו הסתתר בכפר אל-בירה שליד רמאללה. עם מציאת הגופה בעין יעל הוקפצו כוחות גדולים של המשטרה לזירה שבה נמצאו ממצאים פורנזיים שהובילו ללכידתו של ערפאת ארפאעיה, בן 29 מחברון - בחקירת שב"כ הוא הודה ברצח הנערה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

"אורי הייתה ילדה של אור, מוסיפה הרבה אור בעולם", סיפרה אמה של אורי. "היא ריפאה לבבות שבורים בכל מקום שהגיעה אליו. גם עם החברות שלה, גם עם הנערים והנערות שעבדה איתם, אפילו עם אנשים שלא הכירה. גם כאבים שלנו היא ריפאה. היא הייתה יפהפייה גם מבפנים וגם מבחוץ".

בין הכוחות שהוקפצו לזירה הוקפצו גם שני רופאים מומחים באיסוף פרטים פורנזיים מזירות רצח של המכון הפתולוגי באבו כביר. השניים הגיעו ביום חמישי ב-20:30 אל הזירה, אספו ממצאים שבשלב זה לא ניתן לפרט עליהם ונסעו למכון הפתולוגי באבו כביר.

אורי אנסבכר ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
אורי אנסבכר ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

כבר ב-1:30 לפנות בוקר הצליחו להפיק מהממצאים פרופיל של הרוצח שהועבר לחוקרי ימ"ר ירושלים. החוקרים הצליחו להצליב את הממצאים ולהגיע לזהות של ארפאעיה, שנעצר בעבר כמה פעמים על ידי המשטרה. החוקרים התקשו להסתיר את ההתרגשות וצעקות "בינגו" נשמעו בחדר.

המידע הועבר גם לשב"כ שפתח חמ"ל מיוחד ושם הצליחו לאתר את הרוצח שהסתתר במסגד ברמאללה. כוח ימ"מ של המשטרה הגיע למסגד ופשט עליו, אך התברר שהחשוד נמלט כמה שניות לפני כן וברח למבנה נטוש לא רחוק מהמסגד בעיירה אל בירה.

מעצר החשוד, הלילה (צילום: ללא, חדשות)
מעצר החשוד, הלילה | צילום: ללא, חדשות
נתניהו: נמצא את האשמים (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
נתניהו: נמצא את האשמים | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

באמצעות אמצעים טכנולוגיים ומידע מודיעיני הצליחו בשב"כ לאתר את המקום שבו מסתתר הרוצח. הפעילות במבנה הנטוש התאימה לכל הגורמים מכיוון שהמקום המבודד איפשר לכוחות לפעול ללא חיכוך עם האוכלוסיה המקומית ומבלי חשש לפגיעה בלוחמים.

מאחר והלוחמים לא ידעו אם החשוד חמוש, הם שלחו למבנה כלב והוא זה שהשתלט על ארפאעיה. הלוחמים נכנסו, אזקו את החשוד והביאו אותו לשטח ירושלים. 

מחקירת שב"כ עלה שהרוצח יצא מביתו בחברון כשהוא חמוש בסכין. הוא עשה את דרכו לכיוון הכפר בית ג'אלה, עבר ביער שם ראה את הנערה, תקף ורצח אותה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו