פיגוע משולב בצומת אריאל וצומת גיתי: עדי ראייה שנכחו בזירת הפיגוע שהתרחש הבוקר (ראשון) בשומרון משחזרים את רגעי הירי על הצמתים שליד אריאל. נועה הייתה ליד תחנת האוטובוס באותו רגע כשהגיעו שני המחבלים בתוך הרכב. עזרא הגיע שתי דקות אחרי האירוע וסיפר על "תמונות מאוד קשות".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"אני וחברה ישבנו פה בתחנה ואז שמענו בום בום וראינו אדם נופל", שחזרה נועה את הרגעים הקשים. "הגיע רכב חולף וראינו אותם יורים מתוך הרכב. היו שם שני אנשים אני חושבת. לא הבנו מה קורה ואז חיילים אמרו לנו להיכנס לתוך הבטונדה".

נועה הוסיפה וסיפרה על התחושות באותו הרגע. "זה היה מפחיד. לא ציפינו שזה יהיה, לא נראה לי שהחיילים הספיקו לירות. זה היה בהפתעה, פתאום בום ואדם נופל".

תושב אריאל, עזרא טוביה, נכח בצומת וסיפר על המראות שראה בזירה. "הגעתי שתי דקות אחרי שזה קרה, כשהכוחות הראשונים כבר התחילו להגיע. ראינו תמונות מאוד קשות", תיאר טוביה. "אני רוצה לציין שביהודה ושומרון יש עשרות אירועי טרור. אבל במקרה זה הוא הצליח ואנחנו מתמודדים עם עשרות אירועים מדי שבוע".

זירת הפיגוע (צילום: איתן שוייבר/TPS, חדשות)
זירת הפיגוע | צילום: איתן שוייבר/TPS, חדשות
הרכב שעל פי החשד שימש את המחבלים (צילום: איתן שוייבר/TPS, חדשות)
הרכב שעל פי החשד שימש את המחבלים | צילום: איתן שוייבר/TPS, חדשות

טליה, עדה אחרת שהייתה במקום, סיפרה: "שמענו בומים חשבנו שזה סתם נפצים, ואז חייל אמר לנו להיכנס, אז הסתתרנו מאחורי הבטונדה. אני רק ראיתי אותם לא שמעתי. אני חושבת שהיו שם שניים, לא זוכרת. לא ראיתי, היינו בתוך הבטון. אני עוד לא קלטתי כל כך".

בפיגוע נהרג סמ"ר גל קיידאן, בן 19 מבאר שבע; ושניים נוספים נפצעו באורח קשה מאוד, כשמחבלים פלסטינים הגיעו לצומת אריאל, דקרו צעיר ישראלי וגנבו את נשקו. הם ירו בו ובאדם נוסף שישב בתוך רכב וגנבו את רכבו. לאחר מכן הם המשיכו בנסיעה לעבר צומת גיתי-אבישר הסמוך, ירו לעבר אדם אחר ופצעו אותו באורח קשה. כוחות גדולים של צה"ל מנהלים מצוד אחר המחבלים.

מדיווחים ראשוניים ולא מאומתים הרכב בעזרתו נמלטו המחבלים מהמקום נמצא, ולפי שעה מתנהל מרדף רגלי אחריהם, שמתמקד בכפר הפלסטיני הסמוך בורוקין.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו