חי: ועדת חוץ וביטחון נפרדת מהרמטכ"ל (צילום: החדשות)
נפרדים מאיזנקוט | צילום: החדשות

נפרדים מאיזנקוט: ועדת חוץ וביטחון נפגשת היום (שלישי) בפעם האחרונה עם הרמטכ"ל היוצא רב אלוף גדי איזנקוט. בתום דיון חסוי פתחה הוועדה את דלתותיה לתקשורת, אז חלקו חברי הוועדה מילות פרדה. יו"ר הוועדה דיכטר נפרד: "מאחל לך הרבה מאוד הצלחה".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

יו"ר הוועדה חבר הכנסת אבי דיכטר פתח במילות פרידה מאיזנקוט ואמר: "ארבע השנים איתך הקפיצו אותנו מדרגה. תחת שרביטתך העמידה של צה"ל מול ההמונים, חלקם הגדול מחבלים, שניסו לשבש את חייהם של האזרחים ליד עזה הייתה איתנה. מאחל לך הרבה מאוד הצלחה".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בירך אף הוא את הרמטכ"ל היוצא. "בארבע שנים האחרונות התמודדת עם מציאות מורכבת הכל החזיתות - גם דרום וגם בצפון - ורק שיפרנו את היכולות של צה"ל ואת תחושת הביטחון של אזרחי ישראל", פיאר אדלשטיין. "אלו נקודות זכות גדולות עבורך. כרמטכ"ל יש לך מניות מאוד חשובות בכל ההצלחות הלאה. רמטכ"ל ללא מלחמות זה הישג".

בסיומה של הישיבה הודה איזנקוט על הדברים שנאמרו וציין כי ועדת החוץ וביטחון הינה "ועדה מקצועית, עניינית, ביקורתית והוגנת". הוא הוסיף ואמר: "הייתה לי זכות גדולה לפקד על הצבא, להגן על המדינה ולהבטיח את קיומה בכל המאמצים".

הרמטכ"ל היוצא העניק במתנה לוועדה את אחד מספריו של דוד בן גוריון. "אני מעביר את המקל לאביב כוכבי בביטחון רב, ואני בטוח שאותו הקשב שאני מצאתי בוועדה הזו גם הוא ימצא. אני עוזב בתחושה מאוד טובה את התפקיד ואת השירות שלי", סיכם איזנקוט.  

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו