הפינוי בעמונה (צילום: דוברות בינימין, חדשות)
פינוי המאחז הלא חוקי בעמונה | צילום: דוברות בינימין, חדשות

בעקבות דרישת ראש הממשלה נתניהו, הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט קיים היום (שישי) בירור עם המזכיר הצבאי לרה"מ, תא"ל אבי בלוט, בנוגע להתנהלות שקדמה לפינוי המאחז המחודש והלא חוקי בעמונה. מדובר צה"ל נמסר כי הרמטכ"ל נתן לבלוט הערה פיקודית בשל אי העברת הנחייתו של ראש הממשלה לכוחות בשטח בזמן. כמו כן, בשיחה בין השניים הבהיר איזנקוט לבלוט כי הוא "טעה בטיפולו באירוע והיה מצופה ממנו לנהוג באופן מקצועי יותר".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

מוקדם יותר הבוקר, יו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מתח ביקורת על התנהלות ראש הממשלה וקרא להוראת נתניהו לזמן את תא"ל בלוט לבירור "ניסיון מביש להפנות את האשמה". תגובת ליברמן באה בעקבות הפרסום אמש במהדורה המרכזית על הוראת נתניהו.

"הניסיון המביש של ראש הממשלה להפנות את האשמה על פינוי עמונה לעבר מזכירו הצבאי, תת אלוף אבי בלוט, הוא לכל הפחות בזוי. לא ניתן שלא לראות בכך בריחה מאחריות וניסיון נואש לחפש שעיר לעזאזל", תקף ליברמן. "קורות חייו של תת אלוף בלוט מעידים על האיש ומבטלים כל אפשרות להאשימו במחדל במקרה של פינוי עמונה. בושה וחרפה!".

הכיר בטעותו וציין כי יפיק לקחים, בלוט (צילום: דו"צ, חדשות)
הכיר בטעותו וציין כי יפיק לקחים, בלוט | צילום: דו"צ, חדשות

מתחקיר ראשוני עלה שהמזכיר הצבאי העביר את החלטת רה"מ שלא לבצע את הפינוי רק מאוחר מאוד בלילה, כשהכוחות כבר היו בדרכם וכמעט החלו את הפינוי. בשל כך לאחר שיחת הבירור בין הרמטכ"ל והמזכיר הצבאי נמסר כי בלוט הכיר בטעותו בפני איזנקוט וציין כי יפיק לקחים להמשך. כמו כן, דובר צה"ל מסר הודעה לפיה "המזכיר הצבאי טעה בכך שלא הביא את הנחיית רה"מ בזמן אמת לידיעת הגורמים המוסמכים בצה"ל".

במהלך הפינוי כ-300 צעירים הפגינו במקום ויידו אבנים לעבר הכוחות, עשרות מפגינים התבצרו בשני קרוואנים, שפכו שמן על הכביש והבעירו צמיגים בכניסה למאחז. 23 שוטרים ולוחמי מג"ב נפצעו בעימותים, ביניהם קצין משטרה. שלושה מהמפונים נפצעו גם הם באורח קל ושבעה מתפרעים נעצרו. צוותי מגן דוד אדום שהוזעקו למקום פינו לבתי החולים בירושלים את השוטרים והמפגינים שנפצעו בעימותים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו