תושב עזה הצית עצמו במחאה על יוקר המחייה: על רקע ההפגנות ברצועה שהחלו ביום חמישי האחרון נגד חמאס ומחאת התושבים על המצב הכלכלי ברצועה, בתיעוד מהפגנה שנערכה היום (שבת) בעזה ניתן לראות את אחמד אבו טחון בן ה-32, שורף את עצמו בפומבי לאחר שלא היה מסוגל לשלם את שכר הדירה וגורש מביתו. במקביל, המחאה שנכנסה ליומה השלישי מתפשטת לכמה מוקדים ברחבי הרצועה וחמאס מנסה לדכא אותה באמצעות גל מעצרים נרחב ושימוש בירי חי.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות   

המתיחות הפנימית ברצועת עזה גוברת כשהעימותים היום ברצועה נערכו בשני מוקדים עיקריים - דיר אל בלח וחאן יונס. כאמור, אנשי החמאס שמתחילים להרגיש איום ממשי על שלטונם ברצועה מנסים לבלום בכוח את התקוממות התושבים, שזועמים על כך שכספי הסיוע שנכנסים לרצועה מגיעים ישירות לארגון.

דובר תנועת פת"ח אוסאמה אלקוואסמה הופיע בטלוויזיה הפלסטינית וקרא למפגינים להמשיך במחאה: "המסר שלנו לגיבורים שנלחמים נגד מליציות חמאס ברצועת עזה הוא כי הדרך לירושלים מתחילה במהפכה נגד הרודנות", אמר. "אנו בתנועת פת"ח עומדים עמכם ותמיד נהיה נאמנים לכם".

מוקדם יותר היום דיווחו בתקשורת הפלסטינית כי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן קיים שיחות עם גורמים במצרים וקטר במטרה למנוע מלחמת אזרחים ברצועה. על פי הדיווחים, יו"ר הרשות גם ביקש בשיחות ללחוץ על חמאס להפסיק לפגוע במפגינים.

הפגנות ברצועת עזה. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
הפגנות בעזה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

לפי דיווחים מעזה, ביום חמישי אנשי החמאס ביצעו ירי כבד באוויר על מנת לפזר את ההפגנה וגרמו למספר פצועים. בנוסף, דווח כי אנשי החמאס עוצרים ומחרימים טלפונים של עיתונאים שבאו למחות נגד יוקר המחיה במחנות ג׳אבליה ודיר אל בלח שברצועה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו