פינוי הכלבים מזירת הפיצוץ (צילום: דוברות כבאות והצלה‎, חדשות)
פינוי הכלבים מזירת הפיצוץ | צילום: דוברות כבאות והצלה‎, חדשות

מימדי האסון של פיצוץ הטיל בבית בשרון נחשפים: לאחר שביתם נפגע הבוקר (שני) סמוך לשעה חמש בבוקר, פונו שבעת הפצועים לקבלת טיפול רפואי. אך מאחור נשארו חיות המחמד של המשפחה, ששת הכלבים בהם מטפלת המשפחה. באסון נהרגו ארבעה מהכלבים, ככל הנראה משום שיישנו באזור שנפגע ישירות מהטיל.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

ראש המועצה בה נמצא היישוב משמרת הגיע מיד לאחר הפיצוץ לזירה, וראה את מצבם של הכלבים הפצועים ששרדו את התופת. הוא הזעיק מיד את הווטרינר הראשי של המועצה, שהורה על פינוי הכלבים הפצועים למרכז הווטרינרי בבית ברל. תושבי היישוב ששמעו על מצבם של חיות המחמד התנדבו לטפל בכלבים עד שהמשפחה תחזור לעמוד על הרגליים.

הכלבים ששרדו (צילום: דן אסולין, חדשות)
הכלבים בבית ההרוס | צילום: דן אסולין, חדשות

אחד הכלבים, מסוג מעורב כבן שנתיים, סובל על פי אבחון הווטרינרים מהלם, אך מעבר לכך נותר ללא פגע וכנראה ישתחרר בערב אל אחד מהבנים של בעל הבית שנפגע. הכלב השני שנפגע, בולדוג בן 10, נפצע מרסיסים בכל חלקי גופו. לדברי הרופאים אף רסיס לא חדר לבית החזה או חלל הבטן של הכלב והוא מקבל טיפול אנטיביוטי ועירוי. הכלב מתאושש לאט ובתקווה לא יצטרך לעבור ניתוח.

בנה של הפצועה בינוני מהפיצוץ, יוני וולף, סיפר על שהתרחש באותם רגעים דרמטיים:"אבא שלי הלך להביא את אחותי מיחידת הדיור ואז נפל הטיל".


"החלום הציוני של הורים שלי נהרס אבל הוא ייבנה מחדש", אמר וולף. לדבריו אין לו יצר נקם אך הוא מצפה מהממשלה לשנות את המדיניות בעזה: "אני לא יודע מה צריך לעשות אבל צריך להחליט על מדיניות ולהחזיר לישראל את השפיות".‎

חבר הקבינט משה כחלון ביקר בזירת הנפילה ושוחח עם בעל הבית שנפגע וניצל באירוע. "אנחנו ממשיכים הלאה", אמר  בעל הבית בשיחה, "אני לא הגעתי לממ"ד. שמעתי בום ועוד בום והסתכלתי אין לי בית וכמעט לא הייתה לי משפחה. אבל הממ"ד הציל את החיים שלנו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו