אהוד ברק הגיב היום (שני) לחשיפת "עובדה" כי ראש השב"כ עדכן אותו על כך שהטלפון הנייד שלו נפרץ בקיץ האחרון והמידע שאוחסן בו הגיע לידי האירנים. "אין שום ידיעה שזו פריצה אירנית, הרבה יותר סביר שזה פישינג פשוט", אמר בריאיון לתוכנית "פרלמנט צהריים" בערוץ הכנסת.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

ראש הממשלה לשעבר הסביר כי "יש מאות אלפי האקרים בעולם שעושים פישינג דרך הרשתות ועשרות מיליונים אם לא מעל מאה מיליון של כתובות שמסתובבות ואין בדבר הזה שום סכנה, לא קרה שום דבר, אין פה שום דבר רציני שדורש דאגה מצד אף אחד".

ברק: נתניהו - איש חסר מעצורים שנמצא במצוקה גדולה

לאחר מכן אמר ברק כי הוא לא סבור שמקור הידיעה היה השב"כ, בני גנץ או סביבתו של יו"ר כחול לבן והזהיר כי הפריצות יהוו כלי ניגוח בידי נתניהו לטובת תעמולת בחירות. "לכן כל מה שנשמע בימים הקרובים על ידיעות מכפישות על גנץ שינסו להישמע כאילו הן הגיעו איכשהו מהאירנים - הן הגיעו מפה, מסביבת נתניהו, איש חסר מעצורים שבמצוקתו הגדולה כבר לא רואה שום דבר, שום כללים, שום ממלכתיות, ולכן הגיע הזמן שציבור הבוחרים יתעורר ופשוט בפתקים בקלפי יזיז אותו מדרכה של מדינת ישראל, הוא פשוט מסכן את המדינה".

ברק: נתניהו יכפיש גם אותו (צילום: החדשות)
ברק: נתניהו יכפיש גם אותו | צילום: החדשות

אמש נחשף בתוכנית "עובדה" כי במהלך חודש יולי האחרון הגיע ראש השב"כ נדב ארגמן לפגישה חריגה בביתו של אהוד ברק, למה שכונה בזמנו "פגישה בנושא האבטחה של ראש הממשלה לשעבר". אולם כעת מתברר כי אחד מנושאי האבטחה בהם עסקה הפגישה הייתה חדירה שאותרה לחשבון הטלפון הנייד ומחשבו של ברק.

לפי מידע שהגיע לידי שחר אלתרמן ממערכת "עובדה", ארגמן הזהיר את ברק בפגישתם שיש אינדיקציות לכך שמידע מתוך החשבון של ברק הגיע לידי האירנים. גורם שנחשף לפרטים סיפר כי האירנים ככל הנראה אינם אלה שפרצו למכשיר, אלא רכשו את המידע מהאקרים זרים שביצעו את הפריצה בפועל. הגורמים הוסיפו כי לא מדובר בתוצאה של רשלנות מצדו של ברק, וכי החומרים שנמצאו לא היו מביכים. עם זאת, ברק קיבל הנחיות מהשב"כ כיצד לפעול בהמשך עם מכשירו הנייד ומחשבו. בשב"כ ומטעם אהוד ברק סירבו להתייחס לידיעה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו