ראשי יישובי הנגב שפנו לנתניהו (צילום: עיריית באר שבע, חדשות)
ראשי היישובים שפנו לנתניהו | צילום: עיריית באר שבע, חדשות

"אל תבטל החלטה היסטורית, בידיך בלבד הדבר": הבוקר (שלישי) פנו ראשי הישובים והמועצות בנגב במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, וביקשו ממנו להצהיר באופן חד משמעי על מחויבותו להעביר את יחידות ובסיסי אמ"ן לליקית שבנגב - לפי החלטת הממשלה. עוד סיכמו ראשי הרשויות כי יגייסו את תמיכת כל ראשי המפלגות בנושא, היות ומדובר בפרויקט לאומי, מעל כל מחלוקת פוליטית.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הפנייה הגיעה בעקבות הידיעה שפורסמה בשבוע שעבר, לפיה הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, פועל לשינוי החלטת ממשלת ישראל - להעביר את יחידות ובסיסי אמ"ן לליקית. ביום חמישי האחרון התכנסו בלשכת ראש העיר באר-שבע, ראשי הישובים באר-שבע, דימונה, בני שמעון, עומר, מיתר ולהבים כדי לדון בנושא.

"מדובר בהחלטה של הדרג המדיני שכבר אמר את דברו בהחלטת הממשלה!", נכתב במכתב שנשלח לנתניהו. "אנו, ראשי הישובים והמועצות בנגב, קוראים לך להצהיר באופן חד משמעי על מחויבותך כי הפרויקט הלאומי החשוב ממשיך בהתאם להחלטת הממשלה, במקום שנקבע - ליקית".

ראשי הישובים והמועצות הוסיפו כי בפרויקט כבר הושקעו למעלה מ-300 מיליון שקלים והמכרז כבר פורסם. "מיותר לחזור ולציין את חשיבות הפרויקט במיקומו זה לנגב ולמדינה כולה ואת הסיכומים מול כל משרדי הממשלה לרבות הביטחון, האוצר והתחבורה כאשר הפרויקט יצא לדרך".

"אדוני ראש הממשלה, מדינת ישראל קבעה שהנגב יהפוך למרכז ידע וטכנולוגיה מהמובילים בעולם. אל תבטל החלטה היסטורית, בידיך בלבד הדבר", נכתב בסיום.

רוביק דנילוביץ', ראש העיר באר-שבע אמר בריאיון ל"רדיו דרום" כי מעבר קריית המודיעין לנגב הוא דבר שמעוגן בהחלטת ממשלת ישראל, וכי ראש הממשלה קובע את המדיניות ולא הרמטכ״ל. "לאחר השקעה של למעלה מ-300 מיליון ש״ח ומכרז שכבר נמצא באוויר, צריך להיות הסבר משכנע למה לפגוע בנגב. אנו מצפים מראש הממשלה להצהיר על מחויבותו לפרויקט במיקום שאושר - ליקית", הוסיף דנילוביץ'.

ביקור ראש הסגל של לשכת רה"מ בנגב (צילום: חדשות)
ביקור ראש הסגל של לשכת רה"מ בנגב | צילום: חדשות

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יואב הורוביץ, אמר בתגובה: "ראש הממשלה רואה חשיבות עליונה בחיזוק הנגב ובאכיפת החוק. ראש הממשלה מקדם פרויקטים לאומיים בדרום הארץ ומחויב להאצת התהליך של העתקת יחידות ומחנות צה"ל לנגב".

מנכ"ל משרד ראש הממשלה גם סייר אתמול בנגב כדי להאיץ את קידום הפרוייקטים הלאומיים באזור: הארכת כביש 6 דרומה, הארכת קו מתח החשמל העליון דרומה, העתק מפעלי תעש מרמת השרון לרמת בקע ועוד. הסיור כלל ביקור ברהט, לקיה, כסייפה ואום בטין-כביש 6. הורביץ דן במהלך הסיור עם גורמי הסדרה ואכיפה שונים, ובמהלך הסיור קיבל סקירה מפי השר אורי אריאל ומנכ"ל הרשות על תכנית החומש שכוללת צמצום פערים בחברה הבדואית, הסדרת ההתיישבות ופעילויות אכיפה שונות בנגב

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו