ארכיון (צילום: חדשות)
(ארכיון) | צילום: חדשות

התקיפה הישראלית בסוריה: ראש הממשלה נתניהו אישר הערב (שלישי) כי ישראל תקפה בשטחי הגולן הסורי אמש. ככל הנראה זו הייתה תקיפה נגד גורמי חיזבאללה שחזרו לאזור ונטמעו בתוך צבא אסד. מדובר למעשה באיתות לעבר חיזבאללה ואירן שלא תינתן להם האפשרות לבסס ברמת הגולן חזית פעילה נגד ישראל.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

חזית נוספת של חיזבאללה מול ישראל, זהו חלום ישן של ארגון הטרור ויש להמשיך ולפעול מול הניסיונות האלה. בשל הניסיונות לבסס חזית פעילה נגד ישראל מסוריה תחל מתיחות בגבול הצפוני באזור בו הארגון פועל.

במקביל לדיווחים, חילופי מסרים בין חיזבאללה לישראל: חיזבאללה העביר מסר דרך ערוץ אל-מייאדין כי הם ישדרו בקרוב את תיעוד ההכנות והביצוע של הפיגוע שהתרחש סמוך לגבול עם ישראל בגזרת הר דב ב-2015 בנקמה על חיסול החוליה של חיזבאללה ומנהיג אירני בקוניטרה. בפיגוע ההוא נהרגו שני חיילי צה"ל. ארגון הטרור המתין 4 שנים לפני שהחליט לפרסם את התיעוד הזה והתזמון בו הם מתכוונים לפרסמו לא מפתיע נוכח ההתפתחויות באיזור.

נסראללה. (צילום: רויטרס, חדשות)
מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה | צילום: רויטרס, חדשות

כלי תקשורת בסוריה דיווחו היום בבוקר כי שני אנשי משמרות המהפכה נהרגו וכמה נוספים נפצעו בתקיפה שיוחסה לישראל, ושהתרחשה אמש במחוז קוניטרה. באופוזיציה הסורית מסרו אתמול כי התקיפה הישראלית כוונה נגד עמדות שבהן פעל ארגון חיזבאללה בקוניטרה. כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי התקיפה כוונה לעבר בית החולים ההרוס במחוז שבדרום-מערב המדינה, והתבצעה באמצעות שמונה פגזי טנקים. לא דווח על נפגעים בנפש.

בעקבות התקיפה נפגעו מספר עמדות תצפית בכפר ג'ובאתא אלחשב הסמוך ודווח על נזק לרכוש. בטלוויזיה הממלכתית מייחסים את יעד התקיפה לצבא אסד. מנגד, בתקשורת המזוהה עם האופוזיציה הסורית דווקא טוענים כי המטרות של חיזבאללה הפועל בתוך סוריה.

קוניטרה, סוריה (צילום: רויטרס, חדשות)
קוניטרה, סוריה | צילום: רויטרס, חדשות

על פי ההערכות בית החולים ההרוס הוא ככל הנראה בית החולים שישראל הקימה עבור התושבים בתקופת השכנות הטובה. בתום המבצע השתלטו על המבנים כוחות אסד. לפני כשבועיים ירה צה"ל לעבר חמושים שהתקרבו לגדר ונכנסו לשטח המפורז באותו אזור.