מטוסי חיל האוויר במהלך התקיפה (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
מטוסי חיל האוויר במהלך התקיפה | צילום: דובר צה"ל, חדשות

במהלך סוף השבוע תקף צה"ל כ-100 פעמים מטרות חמאס בעזה, זאת בתגובה לירי 2 הרקטות לעבר גוש דן בחמישי בלילה. הבוקר (ראשון) נחשפות תמונות ראשונות המתעדות את הנזק שנגרם לתשתיות חמאס במהלך ההפצצות של חיל האוויר.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בצה"ל רואים בחמאס אחראי לנעשה ברצועה (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
בצה"ל רואים בחמאס אחראי לנעשה ברצועה | צילום: דובר צה"ל, חדשות

בתמונות שהוציא דובר צה"ל ניתן לראות בין היתר את ההריסות שנותרו ממטה החמאס שבשכונת רימל ברצועה, וכן את המוצב הצבאי של הכוח הימי של הארגון, ששימש גם לייצור אמצעי לחימה.  

ההערכה היא שהירי נעשה בשוגג (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
ההערכה היא שהירי נעשה בשוגג | צילום: דובר צה"ל, חדשות
בעזה דיווחו על 4 פצועים, מהם 2 קשה (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
בעזה דיווחו על 4 פצועים, מהם 2 קשה | צילום: דובר צה"ל, חדשות

בצה"ל הולכת ומתגברת ההערכה כי הירי שבוצע בחמישי בערב לעבר גוש דן נעשה בטעות. עם זאת, בצה"ל טוענים כי ההערכה לא השפיעה על תגובת צה"ל, שתקף כ-100 מטרות ברצועה. בצה"ל עדיין רואים בחמאס אחראי לכל הנעשה ברצועה וממנה.

עוד לפני הודעת צה"ל שמטילה את האחריות לירי על חמאס, ברצועת עזה סירבו ליטול אחריות על הירי שבוצע משטחה לעבר גוש דן. בחמאס ובג'יהאד האסלאמי הכחישו כל קשר לירי והבהירו למשלחת הביטחונית המצרית, שעזבה את הרצועה זמן קצר לאחר הירי, כי הטענות הישראליות לפיהן הם ירו לעבר גוש דן הן שקריות.

בין המטרות שהותקפו: אתרים לייצור אמל"ח ו (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
בין המטרות שהותקפו: אתרים לייצור אמל"ח ו | צילום: דובר צה"ל, חדשות

מדובר צה"ל נמסר כי בין המטרות שהותקפו היו מתחם המשרדים של מטה הגדה של חמאס במרכז העיר עזה; אתר הייצור המרכזי לאמצעי לחימה רקטיים ברצועה; מתחמים צבאיים; מתחם אימונים צבאי; מוצבים; ותשתיות תת-קרקעיות. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח על ארבעה פצועים במתקפות, מהם שניים במצב קשה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו