אורי אנסבכר ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
אורי אנסבכר ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

הותר לפרסום כי ערפאת ארפאעיה, בן 29 מחברון, הוא החשוד ברצח אורי אנסבכר ז"ל ביער בירושלים. מחקירת שב"כ עולה כי הוא יצא מביתו בחברון כשהוא חמוש בסכין. הוא עבר ביער שם ראה את הנערה, תקף ורצח אותה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

עוד עולה מהחקירה כי המחבל עשה דרכו לכיוון הכפר בית ג'אלה והשב"כ נמסר כי החקירה נמצאת בעיצומה, ובמסגרתה נחקר גם המניע לרצח. החשוד נעצר הלילה (שבת) ברמאללה הועבר לחקירת שב"כ. החקירה מבססת מאוד את החשד שהוא זה שרצח את הנערה.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את כוחות השב"כ והימ"מ על לכידתו המהירה של החשוד. "תוך שעות ספורות לכדו את הרוצח המתועב שרצח את אורי אנסבכר ז"ל", מסר נתניהו. "ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מי שפוגע בנו ונבוא עמו חשבון. בשמי ובשם עם ישראל אני מבקש להביע תנחומים למשפחת אנסבכר ולחזק אותם ביגונם הכבד".

הפלסטיני נתפס בעקבות עבודה מאומצת ומהירה במיוחד של חוקרי ימ"ר ירושלים בזירת הרצח באזור עין יעל. ממצאים פורנזיים שהתגלו בזירה וטופלו בידי אנשי מז"פ קידמו מאוד את החקירה, וכאן גם נכנס לתמונה השב"כ שבהתארגנות מהירה העביר מידע מודיעיני שהוביל לאיתור החשוד באל בירה.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס עם צאת השבת להתפתחויות בחקירת הרצח: "בשמי ובשם עם ישראל, אני מבקש להודות לכוחות הביטחון, על זרועותיהם כולן, על לכידת המחבל השפל והנבזה אשר ביצע את הרצח הנורא של אורי אנסבכר ז"ל".

"לא נרכין ראשנו ולא נרפה במאבק הבלתי מתפשר נגד הטרור", הוסיף הנשיא. "נרדוף את המבצעים והמסייעים לו עד אשר נשיגם ונמצה איתם את הדין בכל מקום בו ינסו להסתתר מפנינו. גם הערב, נשלח תפילותינו לנחמה למשפחת אנסבכר ולבית תקוע כולו על זיו העלומים שנקטף ביד מקוללת, על החלל הגדול שהותירה אורי טובת הלב ונדיבת הנפש, בלכתה. יהי זכרה ברוך".

מעצר החשוד, הלילה (צילום: ללא, חדשות)
מעצר החשוד, הלילה | צילום: ללא, חדשות

היום הותר לפרסום שהחשוד ברצח נתפס במבצע משותף של השב"כ והיחידה המיוחדת ללוחמה בטרור. הוא הסתתר ליד מסגד בכפר אל בירה, ליד רמאללה, אליו נמלט לאחר הרצח.

כוחות ימ"מ וצה"ל שהמשיכו לפעול באל בירה, בין היתר כדי לאסוף תיעודים ממצלמות האבטחה, נתקלו בהפרות סדר שבהן השתתפו עשרות תושבים מקומיים. התושבים יידו לעבר הכוחות אבנים וחפצים שונים, אולם איש מאנשי הכוחות לא נפצע. על פי דיווחים פלסטיניים, באירוע נפצעו כמה מתפרעים.

נתניהו: נמצא את האשמים (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
נתניהו: נמצא את האשמים | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

משפחת אנסבכר עודכנה בתפיסת החשוד זמן קצר לאחר המעשה, בשעת לילה מאוחרת - ורק לאחר מכן הותרה הידיעה לפרסום בכלי התקשורת.

בתגובה לפרסומים החדשים אודות החשוד, שגריר ישראל לאו"ם דני דנון יזם פגישה עם נשיא מועצת הביטחון ודרש שהמועצה תגנה בפומבי את מעשה הטרור בו נרצחה אורי אנסבכר. "על מועצת הביטחון להשמיע גינוי ברור לרצח הברברי ולפעול בתקיפות נגד תרבות הטרור ברש"פ שפוגעת בחפים מפשע", אמר. "בזמן שמועצת הביטחון מלווה בשתיקתה את מדיניות המשכורות למחבלים ואת החינוך להסתה, נערה בת 19 נרצחה באכזריות בישראל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו