"היא הייתה מאוד מבוהלת, היא רעדה מפחד", כך תיארה ורדה טל, סבתא של אחת הילדות שנפצעו הבוקר (שני) מפגיעת הרקטה במושב משמרת. הילדה, בת 12 וחצי, נחתכה מרסיס שפגע ברגלה ונפצעה באורח קל מאוד. היא עוברת עכשיו בדיקות נוספות בבית החולים מאיר לשלילת פגיעות נוספות. תושבים במושב התלוננו כי לא נשמעה אזעקה לפני פגיעה הרקטה וראש המועצה אומר שהנושא נמצא כעת בבדיקה

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

ורדה הציגה למצלמות את הנעל המגואלת בדם של נכדתה והסבירה: "רסיס מהרקטה חתך לה את הנעל ופגע לה ברגל, הרגענו אותה ושמנו לה מגבת בכדי לעצור לה את הדימום".

איריס תושבת היישוב שביתה נפגע מרסיסים והדף סיפרה על רגעי החרדה: "הבן הקטן שלנו שמע את האזעקה והעיר אותנו, לא הבנו בהתחלה מה קורה". היא תיארה את השניות שלפני פגיעה הרקטה וסיפרה כיצד בן זוגה הזהיר את בנם הקטן מלהתקרב לחלון. "בעלי משך את ניר ושנייה אחרי זה הזכוכיות התנפצו".

פגיעה בבית בשרון
תושבים התלוננו כי לא נשמעה אזעקה | צילום: החדשות"בעלת הבית היא היחידה שלא הגיע בזמן למקלט", סיפר יו"ר יד לבנים אלי בן שם שמתגורר במקום. בעלת הבית שספג את הפגיעה הישירה נפצעה באורח בינוני והיא סובלת מכוויות בחלק גופה התחתון ומטופלת כעת בבית החולים מאיר שבכפר סבא. "בעלי חיים נהרגו, לא האמנו שזה יגיע לפה".

שונית לאופר זילברמן, מנהלת בית הספר "הדר השרון" במועצה האזורית לב השרון סיפרה על ההיערכות המיוחדת בעקבות האירועים: "אנחנו כאן מהשעה 6:30 בבוקר ועונים לשאלות ההורים". היא הדגישה כי היא ממליצה להם לשלוח את הילדים לבית הספר. "הצוות החינוכי מתורגל", אמרה.