הרמטכ"ל היוצא מגן על קודמו: בשבועות האחרונים, מאז ההודעה על הקדמת הבחירות, הותקף בני גנץ על תפקודו במבצע "צוק איתן, בעזה ב-2014. בכירים בליכוד מתחו ביקורות מרומזות על התנהלות גנץ לפני ארבע שנים וחצי, אך הרמטכ"ל הנוכחי איזנקוט - שמסיים בימים אלה את תפקידו - הודף את הביקורת.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

בריאיון לחדשות סוף השבוע שישודר במלואו במוצאי שבת, התייחס איזנקוט - שהיה אז סגן הרמטכ"ל - לפעולותיו של גנץ. בקטע מהריאיון ששודר הערב אמר: "מה שאני יכול להעיד על בני גנץ - שהייתי סגנו ב'צוק איתן' והוא תפקד מצוין, לא נעדר לשנייה אחת".

איזנקוט הוסיף: "הוא היה חלק גדול מהזמן עם הכוחות, היה קדימה". הריאיון המלא של רא"ל גדי איזנקוט לרוני דניאל ויונית לוי ישודר בחדשות סוף השבוע, יום שבת ב-20:00.

ביום ראשון, לפני ישיבת הממשלה, תקפה השרה מירי רגב את גנץ ואמרה: "זה לא סוד שהוא לא נבחר לאף תפקיד כי הוא נבחר בו ראשון, הוא תמיד היה ברירת מחדל. תמיד היה מספר 2 לסגן הרמטכ"ל ולרמטכ"ל. בעיניי הציבור הולך לקנות חתול בשק אם הוא לא מבקש מגנץ להביע את עמדתו". רגב הוסיפה: "שמענו מה אמר דוח המבקר על גנץ בעניין צוק איתן, בקבינט וזה פורסם שגנץ אמר שלמנהרות אין שום משמעות ויכולות. וואלה באמת? אני מבינה למה הוא שותק".

רגב חזרה גם לדברים שאמרה על גנץ באשר לנאום הכלניות בזמן צוק איתן: "אמרתי שנאם נאום לא אחראי כשהוא ידע שיש מידע שממשיכים לירות בדרום והוא אמר בואו תצאו הכל בסדר וזה היה חסר אחריות מבחינתי. רמטכ"ל לא בא להגן על הציבור, רמטכ"ל צריך להגיד את האמת לציבור. אם רמטכ"ל יודע באותה תקופה שממשיכים לירות בדרום הוא היה צריך להגיד את זה, ואם הוא לא אמר את זה הוא שיקר לציבור".

בסוף השבוע תקף השר יואב גלנט (הליכוד) את התנהלות גנץ ואמר: "בני גנץ שותק - אני חושב שהוא יודע למה הוא שותק. גם אני יודע למה הוא שותק וגם אלפי קצינים וחיילים ששירתו תחת פיקודנו יודעים למה הוא שותק. כשאין לך מה להגיד אתה לא מדבר".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו