שרה ויאיר נתניהו (צילום: פלאש 90, מארק ישראל סלם, חדשות)
שרה ויאיר נתניהו | צילום: פלאש 90, מארק ישראל סלם, חדשות

שירותי המודיעין של אירן הצליחו לפרוץ בעבר הלא רחוק לטלפונים הניידיים של שרה ויאיר נתניהו ושאבו מהם מידע - כך דווח באתר האינטרנט הסעודי של העיתון "אינדיפנט" בשפה הערבית.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

לפי המקור שהעביר את הדיווח, מטרת הפריצה האירנית לא הייתה רעיית רה"מ ובנו, אלא ניסיון להבין מה קורה במעון ראש הממשלה ברחוב בלפור, זאת משום שלנתניהו עצמו אין טלפון נייד. המקור לא ציין מתי בדיוק התרחשה הפריצה, ולפי האתר לא ידוע איזה חומר הגיע לידי האירנים. המקור מסר כי ישראל זיהתה את הפריצות לשני הטלפונים הניידים הרגישים ועצרה אותן. עוד דווח כי לאחר שנחסמה הפריצה, בישראל פעלו כדי להסתיר את המידע.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה לדיווח: "לאחר בדיקה עם גורמי הביטחון עולה כי לא היו דברים מעולם".

משב"כ נמסר בתגובה: "לא מוכר לנו אירוע פריצה לטלפונים של שרה ויאיר נתניהו ולא טיפלנו באירוע כזה‎".

גנץ: "לא נתון לסחיטה" (צילום: קובי ריכטר / TPS, חדשות)
גנץ: "לא נתון לסחיטה" | צילום: קובי ריכטר / TPS, חדשות

הדיווח הזה מגיע על רקע החשיפה של פרשננו הפוליטי עמית סגל במהדורה המרכזית כי אירן פרצה לטלפון הנייד של בני גנץ. שני בכירים בשב"כ פנו לפני כחמישה שבועות ליו"ר מפלגת כחול לבן והודיעו לו: אחד מהמכשירים הסלולרים שברשותך נפרץ על ידי מערך סייבר אירני. הם אמרו לו שתכולתו, כולל פרטיו האישיים ותכתובות נמצא עכשיו בידיים העוינות ביותר. הבכירים בשב"כ אמרו לגנץ שיפעל על פי הבנתו.

הפגישה בין השב"כ לגנץ התקיימה במהלך הימים הסוערים של תחילת דרכו הפוליטית, ובה הוזהר גנץ שעליו לצאת מנקודת הנחה שכל פריט רגיש על הטלפון עשוי לשמש נגדו בעתיד אם ישמש בתפקיד ממלכתי בכיר והם השאירו בידיו את הדרך כיצד לפעול. בעקבות החשיפה ולאחר פניית החדשות לקבלת תגובה - גנץ ביטל סיור ברים שתכנן לקיים הערב במסגרת קמפיין הבחירות של "כחול לבן".

בתגובה לפרסום הסביר הרמטכ"ל שלמרות שכל תכולת מכשירו נמצאת בידיים אירניות, אין מדובר בבעיה ביטחונית והדגיש: "אני לא נתון לסחיטה בשום פנים ואופן אני חוזר ומפציר בכם: מישהו עושה לכם ספין ואתם נופלים בזה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו