משרד הביטחון והסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים השלימו היום (שלישי) בהצלחה סדרת ניסויי יירוט של מערכת הנשק "שרביט קסמים" ("קלע דוד"). בסדרת הניסויים נבחנו יכולות מתקדמות של המערכת בגרסת פיתוח חדשה, במספר תרחישים המדמים איומים עתידיים שעימם עשויה המערכת להתמודד בעת עימות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

את סדרת הניסויים ערכה מנהלת "חומה" במנהל למחקר, פיתוח אמל"ח ותשתית טכנולוגית (מפא"ת) של משרד הביטחון, יחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDA). הניסויים בוצעו בהובלת חברת "רפאל" משדה ניסויים בדרום הארץ.

ניסוי מוצלח ב 'שרביט קסמים' (צילום: מנהלת "חומה" במשרד הביטחון, חדשות)
צילום: מנהלת "חומה" במשרד הביטחון, חדשות

"אני מברך על סדרת הניסויים המוצלחת של מערכת 'שרביט קסמים', שמתווספת לניסוי המוצלח שהשלמנו לאחרונה במערכת 'חץ 3'", אמר ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו. "ישראל ממשיכה להיות פורצת דרך עולמית בפיתוח מערכות הגנה מפני טילים. אני מבקש להביע הערכה מיוחדת לבת בריתנו ושותפתנו ארה"ב, בקידום פרויקט ביטחוני חשוב זה".

משה פתאל, ראש מנהלת "חומה" במשרד הביטחון, הסביר כי "בסדרת הניסויים הזו הצלחנו להביא את המערכת לקצה גבולות המעטפת שלה ולמעשה העמדנו מולה איומים עתידיים ומורכבים שהמערכת אמורה להתמודד איתם בהמשך הדרך. המערכת הצליחה להשמיד בצורה מושלמת את כל אחת ואחת מהמטרות ששוגרו לעברה, ואכן אנחנו כרגע בתהליכים של מבצוע היכולות שהודגמו למעשה בסדרה הזו ומסירתם לחיל האוויר בהקדם".

ניסוי שרביט קסמים (צילום: מנהלת "חומה" במשרד הביטחון, חדשות)
צילום: מנהלת "חומה" במשרד הביטחון, חדשות

שלמה שמש, סמנכ"ל רפאל וראש מנהלת מערכת הגנ"א ארוך טווח, אמר: "בקצה של המערכת הזאת יש לנו מיירט על, פלטפורמה אדירה, הטובה מסוגה בעולם. הרוח של המיירט הזה זה האלגוריתמים שלו, שבעצם בסופו של דבר מאפשרים לנו יכולת של פגיעה של המיירט הזה בכל מטרה, מכל סוג שהיא, ולא משנה לנו כל כך מה היא תעשה מבחינת ניסיונות התחמקות שלה".‎

מערכת "שרביט קסמים" (קלע דוד) מהווה מרכיב מרכזי במערך ההגנה הרב שכבתית, שאת פיתוחו מוביל משרד הביטחון באמצעות מנהלת "חומה" שבמפא"ת. מערך ההגנה הרב שכבתית מבוסס על ארבע שכבות הגנה מבצעיות: מערכת "כיפת ברזל", מערכת "שרביט קסמים", מערכת "חץ 2" ו"חץ 3".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו