תל אביב בשניות שלאחר הירי (צילום: חדשות)
תל אביב בשניות שלאחר הירי | צילום: חדשות

ראש השב"כ נדב ארגמן נועד עם בכירי חמאס בקהיר  לאחר שיגור הרקטות לעבר גוש דן בליל חמישי, כך דיווח היום (שבת) אתר האינדיפנדנט הלונדוני בשפה הערבית. על פי הדיווח, הפגישה הייתה בתיווך ראש המודיעין המצרי עבאס כאמל, שהציע לארגמן לשמוע בצורה ישירה את תנאי החמאס לרגיעה לטווח ארוך ובמקביל להציג את העמדה הישראלית לחמאס גם כן, וזאת לאחר פגישות רבות של ראשי המודיעין המצרי בין ישראל לחמאס על מנת להביא לרגיעה ולהפסקת אש.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות   

בידיעה נכתב כי ארגמן הבטיח שישראל מוכנה להקל על הסגר על הרצועה, ושחמאס וישראל יאיישו את מעברי הגבול בכרם שלום וארז, ואף לפתוח מחדש את אזור התעשייה קרני, וזאת בנוסף להסכמה מצרית לפתוח את מעבר רפיח באופן קבוע.

עוד דווח כי הפגישה בין הצדדים התבצעה כאשר חלק מהבכירים בחמאס דיברו בעברית, שאותה למדו בבתי הכלא. בין חברי המשלחת של חמאס בלטו הבכיר מוסא אבו מרזוק, בליווי שני מפקדי שטח שזהותם לא נמסרה.

ראש השב"כ נדב ארגמן (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
ראש השב"כ נדב ארגמן | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

משרד ראש הממשלה לא ענה לשאלות האינדיפנדנט, אך הכחיש שהוא יודע על אודות פגישה זו.

גם בחמאס סירבו להתייחס לדיווח והדגישו כי כל ההבנות הושגו בתיווך מצרי ואין מגעים ישירים עם ממשלת ישראל, תוך שהם מדגישים שמצרים עושה מאמץ גדול על מנת להשיג הבנות בין הצדדים.

בפרשנות נכתב כי ככל הנראה מפגש זה הביא לרגיעה מידית לאחר שיגור שני הטילים לעבר גוש דן בלילה שבין חמישי לשישי, וסדרת התקיפות הישראליות נגד מוצבי חמאס והג'יהאד האסלאמי שבאה לאחר השיגורים. בדיווח הזכירו כי גם חמאס וגם הג'יהאד האסלאמי מיהרו להכחיש כל אחריות לירי הטילים.