ההסלמה בדרום: לאורך הלילה (בין שני לשלישי) נשמעו אזעקות בכל מרחב עוטף עזה ובאשקלון, למרות הדיווחים על הפסקת האש. דובר צה"ל הודיע כי בתגובה לירי לעבר ישראל מטוסי קרב של חיל האוויר, בשיתוף עם טנקים תקפו הלילה עשרות יעדי טרור בצפון רצועת עזה. בין היעדים: מתחמים צבאיים של חמאס בדיר אל באלח ובבית חאנון ומתחם צבאי של ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני בבית להיא.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

דובר צה"ל הודיע כי בשעות האחרונות תקפו מסוקי קרב וטנקים מספר מטרות של חמאס ברצועת עזה. עוד נמסר מדובר צה"ל כי מהשעה 22:00, אז הכריזו הפלגים הפלסטינים על הפסקת אש, ועד לשעה זו זוהו כ-30 שיגורים משטח רצועת עזה לעבר שטח ישראל. לוחמי כיפת ברזל ירטו את חלקם. שאר השיגורים נפלו בשטחים פתוחים. עד כה הוענק טיפול רפואי לשלושה בני אדם שנפצעו קל בדרכם למרחבים המוגנים.לאחר שהודיע על קיצור ביקורו בארה"ב, ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הלילה, רגע לפני העלייה על המטוס, לסבב התקיפות ברצועה. "החמאס צריך לדעת שאנחנו לא נהסס להיכנס ולעשות את כל הצעדים הדרושים, זה לא קשור לשום דבר , לשום תאריך, אין על הצרכים של ביטחון ישראל", אמר נתניהו והוסיף: "נתנו תגובה מאוד עוצמתית".

אמש הודיעו הפלגים הפלסטיניים כי הושגה רגיעה עם ישראל בתיווך מצרים. לפי פרסומים ערביים הפסקת האש אמורה הייתה להיכנס לתוקף בשעה 22:00, אך מאז הירי לעבר יישובי הדרום נמשך לסירוגין כשרקטות נוספת שוגרה בשעות 00:24, 00:58 ו-01:05. בנוסף, אזעקות צבע אדום נשמעו גם באזור התעשייה הדרומי באשקלון בשעות 01:33 ו-01:55. בנוסף, אזעקת צבע אדום נשמעה בשעה 03:14 בעוטף עזה: בגבים, ניר עם, שדרות ואיבים.

אחת הרקטות שנורו אמש פגעה ישירות בבית בעיר שדרות. בני המשפחה שהו בתוך הבית אך רק שניים לקו בחרדה. תושבים דיווחו על הדי פיצוצים בשמי שדרות, ככל הנראה בשל יירוטים של מערכת "כיפת ברזל". קודם לכן פצצת מרגמה התפוצצה בשטח פתוח ללא נפגעים או נזק.

גורמים ביטחוניים מבהירים כי ישראל מתכוונת להגיב באופן מדוד על הירי לעבר יישובי בעוטף עזה. במערכת הביטחון מנסים להבין אם מדובר בטווח בלימה של הפלגים הפלסטינים או על החלטה לשבור את שהם מכנים הפסקת אש. שר הכלכלה אלי כהן אמר בריאיון לחדשות: "אין הסכמה בצד הישראלי על הפסקת אש".לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו