משוגר ממטוסי קרב, טיל ה-ROCKS (צילום: דוברות רפאל, חדשות)
משוגר ממטוסי קרב, טיל ה-ROCKS | צילום: דוברות רפאל, חדשות

רפאל חושפת השבוע טיל אוויר-קרקע חדשני לטווחים ארוכים במיוחד, "ROCKS", שיהיה מסוגל לנטרל מטרות תת-קרקעיות גם באזורים מוגנים היטב. הטיל החדש, שנחשב חודר בונקרים, מצויד בראש קרב קטלני במיוחד ובמערכות GPS מתקדמות שיבטיחו ביות מדויק על המטרה תוך התחמקות מכל הטעיה או חסימה יזומה של המערכות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הטיל המונחה החדשני של רפאל יוצג השבוע לראשונה במסגרת הסלון האווירי בהודו - כנס ביטחוני חשוב ויוקרתי. הטיל החכם, שפותח ויוצר ברפאל, מצויד בראש קרב שמסוגל להשמיד מטרות מעל פני השטח או הרבה מתחתיו, באזורים ממוגנים ורחוקים במיוחד. הטיל החדש, חודר הבונקרים, יוכל לשמש בתקיפות עוצמתיות של מנהרות ברצועת עזה או לסייע בפגיעה מדויקת במחסני נשק ברחבי סוריה.

רפאל תציג את הטיל לראשונה בהודו (צילום: דוברות רפאל, חדשות)
רפאל תציג את הטיל לראשונה בהודו | צילום: דוברות רפאל, חדשות

"רוקס" יכול להיות משוגר מטווחים משמעותיים, הרבה מחוץ לאזורי הכיסוי של מערכות ההגנה האוויריות של האויב. הטיל מבצע מסלול במהירות על-קולית לכיוון המטרה, דבר שמצמצם את חשיפתו של המטוס המשגר לאיומי מערכות ההגנה ומשפר את סיכויי ההצלחה לפגיעה במטרות.

לפי הודעת רפאל, הטיל יוכל לשמש לפגיעה במטרות נייחות או ניידות, ואפילו בזירות בהן מופעלות אמצעי נגד ומערכות שיבוש של GPS. "רוקס" משתמש במערכות GPS שלו לניווט בדרכו למטרה, בעוד שאת הביות הסופי אל המטרה מבצע הטיל באמצעות ראש ביות ועיבוד תמונה מתקדמים. כל זאת מבטיח פגיעה בדיוק גבוה תוך התגברות על מערכות הגנה רבות.

חברת רפאל פועלת כבר מעל ל-20 שנים בהודו, ובבעלותה מספר חברות בת וכן שותפויות עסקיות רבות. רפאל הקימה מפעלים ופסי ייצור בהודו במסגרתם היא מספקת העברת ידע וטכנולוגיות להודים, ועתידה להעסיק מאות עובדים מקומיים בהמשך.