אלכס דבורסקי (מימין) ואחיו (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
אלכס דבורסקי (ימין), שנפצע בפיגוע | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

אלכסנדר דבורסקי עלה לישראל בשנת 2013 ממולדובה עם אימו וסבתו. אתמול (ראשון) הוא נפצע קשה מאוד בפיגוע הירי באריאל בעת ששמר על הטרמפיאדה בצומת. אחיו אולג שוחח היום (שני) עם החדשות וסיפר על מצבו של אחיו.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"סשה עלה לארץ בפרויקט 'נעלה' ב-2013 ולמד בבית הספר ויצ"ו בנהלל", סיפר אחיו על המסע שעבר עד הגיוס. "הוא למד בארץ מכיתה ט' ועד י"ב ומיד אחר כך התגייס לתותחנים. הוא מאוד נהנה מהשירות שלו, לעבוד עם הצוות והאנשים".

זירת הפיגוע (צילום: מד"א, חדשות)
זירת הפיגוע | צילום: מד"א, חדשות

כחלק מהשירות נשלח לבצע אבט"ש במהלכו הוא שמר על הטרמפיאדה בצומת אריאל שם בוצע הפיגוע אמש. "אמא התקשרה אליי לספר שהגיעו נציגים מהיחידה", נזכר אולג על הרגע בו הבין כי אחיו הוא זה שהיה מעורב בפיגוע.

לאחר שאתמול פונה לבית החולים בילינסון במצב קשה מאוד, אלכסנדר עבר ניתוח והועבר לטיפול נמרץ. אחיו, אולג, עדכן על מצבו: "המצב שלו עדיין קשה, אבל הוא מתגבר, הוא נלחם. מקווים שיהיה טוב".

ראש הממשלה נתניהו סייר בצומת אריאל, כיממה לאחר הפיגוע, ואמר: "צה"ל, השב"כ וכוחות הביטחון במרדף צמוד אחר המפגע. הבוקר נתתי הנחיות להתחיל בהריסת ביתו. הטרוריסטים הללו לא יעקרו אותנו מכאן. ההפך הגמור יקרה". נתניהו הבטיח שישראל תתפוס את המרצחים והוסיף: מחר נתחיל בבניית שכונה חדשה באריאל.

"אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחות של סמל ראשון גל קיידאן והרב אחיעד אטינגר שמת מפצעיו הבוקר, אב ל-12", אמר נתניהו בזירת הפיגוע. "אלה שני אנשים ששמעתי עליהם שהיו אנשים מופלאים. לבנו איתם, לב העם כולו עם המשפחות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו