רק תרגיל: ניסוי צופרים במועצה האזורית אשכול
אזעקה, אילוסטרציה | צילום: rf123.com, Sakarin Sawasdinaka, חדשות

אזעקת צבע אדום נשמעה הלילה (בין חמישי לשישי) במועצה האזורית אשכול שבעוטף עזה ואחריה נמסר מדובר צה"ל כי האזעקה הייתה התרעת שווא.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מוקדם יותר אתמול כוחות צה"ל נערכו מבצעית לקראת אירועי סוף השבוע על גדר המערכת והכינו כוחות גדולים לקראת הסלמה אפשרית. במסגרת ההיערכות, הוחלט על עוצר יציאות מלא של כלל הכוחות הלוחמים המוקצים לפיקוד הדרום.

גורם בכיר בזרוע הצבאית של חמאס טען אתמול כי לארגון יש מידע לפיו ישראל מתכוונת לתקוף את רצועת עזה זמן קצר לפני הבחירות. הבכיר הוסיף שההתנגדות בעזה תהיה מוכנה לתוקפנות הישראלית ותגיב בהתאם.

עד כה נשלחו לפיקוד הדרום מפקדת אוגדה, שלוש חטיבות וכוח ארטילריה. "הכוחות מבצעים תדריכים, מסדרי מוכנות ואימונים לתרחישים אפשריים", ציינו בהודעה. כמו כן, במהלך היום התקיימה סדרת דיונים בראשות הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, במסגרתם בוצעה הערכת מצב, דיוני תרחישים ואישור פקודות אופרטיביות לתרחישים שונים.

בתום הדיונים ניתנו הנחיות לכלל המפקדות לצעדים שעוד נדרשים להשלמה לקראת מחר, "וכן הוחלט על עוצר יציאות מלא של כלל הכוחות הלוחמים המוקצים לפיקוד הדרום". בנוסף, בשל המצב הביטחוני הוחלט לדחות את כנס שדרות לחברה שהיה אמור להתקיים בשבוע הבא לחודש ספטמבר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו