ההפגנות בעזה מתחממות: עם דיווחים של שני הרוגים, 112 פצועים וכ-20 אלף מפגינים, נראה כי לקראת שעות אחר הצהריים (שבת) ההפגנות לציון שנה לצעדות השיבה ו-"יום האדמה" מתקרבות למספרים להן חמאס קיוו. במוקדי המחאה פועלים על מנת למנוע מן המפגינים להתקרב פחות מ-300 מטרים לגדר.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בשיאן מנו ההפגנות היום 40 אלף איש, אך בשעות האחרונות הצטמצם מספרם חזרה ל-20 אלף בלבד. מפרי סדר במספר מוקדים לאורך הרצועה מיידים אבנים, מבעירים צמיגים, זורקים רימונים ומספר מטענים לעבר הגדר. בתגובה לוחמי צה"ל משתמשים באמצעים לפיזור הפגנות.‎ מתוך הרצועה, חמאס פיזר "סדרנים" באפודים כתומים המונעים בגופם התקרבות של מפגינים לגדר.

צעדת המיליון בעזה, אשתקד
מתוך ההפגנות | צילום: חדשות

המשלחת הביטחונית המצרית "מדלגת" בין מוקדי ההפגנה כדי לוודא שאין הפרות של ההסכמות עם ישראל. גם מנהיגי חמאס איסמאעיל הנייה ויחיא סינוואר הגיעו לאזור ההפגנות. בכוונת אנשי המשלחת המצרית לוודא שהמפגינים לא מתקרבים פחות מ-300 מטרים לגדר, כפי שצה"ל הנחה אתמול.


הסדרנים של חמאס
הסדרנים של חמאס | צילום: חדשות

במקביל למחאה, חוליות של משגרי בלוני תבערה החלו לפעול לצד המפגינים במוקדים השונים. מוקדם יותר הבוקר לוחמי צה"ל עצרו שני ילדים לאחר שחצו את גדר המערכת בדרום הרצועה. לאחר תחקור בשטח על-ידי הלוחמים הילדים סיפרו שהגיעו עם סכין במטרה לחדור לשטח ישראל, להיעצר ולהיכלא. בתום התחקור הילדים הוחזרו לשטח הרצועה דרך מעבר ארז.


צעדת המיליון בעזה
צילום: חדשות

הבטחה לשיפור החיים ברצועה: "תחשבו טוב לפני פעילות טרור"

בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק שלו, סגן-אלוף אביחי אדרעי, ראש תחום תקשורת ערבית בחטיבת דובר צה"ל, קרא להימנע מאלימות. לפוסט צורפה תמונה של עזה משוקמת עם הכיתוב: "כך עזה יכולה להיראות".


מפריחי הבלונים היום
מפריחי הבלונים היום | צילום: חדשות

צעדת המיליון בעזה, אשתקד
מתוך ההפגנות | צילום: חדשות

"תושבי עזה, לפי הדיווחים הפלסטינים במידה ולא תנהגו היום באלימות ובאמצעי טרור, יתבצעו צעדים אזרחיים משמעותיים שיוכלו לשפר תחומים אזרחיים מגוונים ברצועת עזה. תחשבו טוב טוב לפני שאתם מפעילים אלימות וטרור. ישראל נחושה להגן על אזרחיה וריבונותה", כתב סא"ל אדרעי.


תגבור הכוחות בעזה | צילום: רויטרס, חדשות

בצה"ל ערוכים בכוחות גדולים לרגל יום השנה לצעדות השיבה השבועיות על הגדר עם תגבור של צלפים, כוחות חי"ר ושלוש חטיבות שיריון שהוצבו בגזרה. כמו כן דובר הג'יהאד האיסלאמי מסר לפני תחילת ההפגנות כי הן לא יהיו אלימות. אבל כן הבהיר הדובר: "הרוגים זה אומר מלחמה".

תגבור כוחות על גבול הרצועה
צילום: רויטרס, חדשות

פוזי ברהום, דובר חמאס, אמר לרשת "אל-מיאדין" כי הארגון בוחן אם ישראל עומדת בסיכומים "ומוכן להגיב במקרה שיחליט להשתמש באלימות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו